Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będzie bon turystyczny

Jedną z wielu branż, które z uwagi na pandemię zostały dotknięte brakiem płynności finansowych jest branża turystyczna. W piątek (17.07.) Prezydent podpisał ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, który powinien wspomóc tą branżę. Bonem turystycznym zostanie objętych na terenie całej Polski ponad 6 mln dzieci. W tej grupie znajdzie się również 300 tys. Dzieci niepełnosprawnych.

 Zgodnie z ustawą o Polskim Bonie Turystycznym bon turystyczny będzie przysługiwał wszystkim osobom mającym przyznane prawo do świadczenia 500 plus. Bonem objęte zostaną też dzieci umieszczone w rodzinnej lub instytucjonalnej pieczy zastępczej. Ze wsparcia skorzystają też dzieci rodziców pracujących za granicą, którzy pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. Bon będzie miał wartość 500 zł – na każde dziecko. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością, świadczenie będzie dwa razy wyższe i wynosić będzie 1000 zł.

Bon turystyczny nie będzie miał formy gotówkowej, środki nie będą wpłacane na konta rodziców. Będzie to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), z którego rozliczać będą się mogli przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które zarejestrują się w Polskiej Organizacji Turystycznej. Bon będzie można wykorzystać w Polsce do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. Bon ma objąć imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

Bon turystyczny nie będzie wliczany do dochodu i będzie zwolniony z podatku. Osoba uprawniona do bonu będzie musiała założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, zalogować się i aktywować go. Bon otrzymamy smsem lub e-mailem wysłanym przez ZUS.

AK, mat. Pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-21 17:47:27
jasper: Z takiej formy bonu skorzystaja zapewne tylko najbogatsi. Jakos nie widze, zeby matka, ktora stracila prace przez koronawirus i ojciec, ktoremu obcieli godziny pracy, planowali wakacje dla dzieci. No ale kielbasa wyborcza byla a ciemny lud kupil.
2020-07-21 20:13:36
leon60: Jakoś cd. jesteś krótkowzroczna.
2020-07-22 10:02:37
Bugs: jasper: jasne, gdyby dali kasę "do ręki" to by znowu "opozycja" biadoliła, że to rozdawnictwo i patologia bo rodzice przepiją albo przepalą. Prościej było mówić, że nie ma z czego i nie będzie bo nie trzeba było się z nikim dzielić i nikomu nic dawać.
2020-07-22 16:35:40
jasper: Polacy to naprawde lubia byc niewolnikami socjalizmu... szkoda. Decydujac sie na dziecko trzeba myslec, miec jakies oszczednosci, a nie liczyc na panstwo 500+.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: