Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bednarek na rozgrzewkę

Kamil Bednarek z zespołem będzie gwiazdą jutrzejszego wieczoru w Wiśle. Nieco wcześniej gwiazdy, ale sportowe, pojawią się na skoczni w Malince. Wisła szykuje się do największego, sportowego wydarzenia w historii tego miasta.
Już we wtorek Wisła ugości najlepszych skoczków narciarskich. We wtorkowe popołudnie na skoczni im. Adama Małysza w Malince odbędą się kwalifikacje do środowych skoków w ramach Pucharu Świata. To dla Wisły wielkie wydarzenie, pierwszy raz w mieście gościć będą zawody takiej rangi.
Program zawodów we wtorek przewiduje 2 serie treningowe. To od godziny 16.00. o godzinie 18.00 odbęd a się kwalifikacje. O godzinie 19.30 natomiast w amfiteatrze odbędzie się ceremonia wręczenia numerów startowych. Godzinę wcześniej w tym samym miejscu rozpocznie się koncert Kamila Bednarka wraz z zespołem.
 
Środa to dzień właściwych zawodów na skoczni. Odbędzie się tutaj konkurs indywidualny. Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godzinę 20.30. Godzina 21.40 - seria finałowa, bezpośrednio po konkursie ceremonia dekoracji.
 
Ważna informacja dla kibiców, którzy wybierają się na skocznię, jak informuje Polski Związek Narciarski, Koleje Śląskie uruchamiają w dniu konkursu (środa 9 stycznia) dwa dodatkowe połączenia do Wisły. Za okazaniem ważnego biletu na konkurs Pucharu Świata w Beskidach będzie można bezpłatnie dojechać z Częstochowy, Gliwic i Katowic. Po zakończonym konkursie, w godzinach późnowieczornych, dwa specjalne pociągi odwiozą kibiców. Bilety na zawody uprawniają do bezpłatnego przejazdu tylko tymi dodatkowymi połączeniami do i z Wisły.
 
Rozkład jazdy specjalnych po ciągów do Wisły znajdziecie TUTAJ. Rozkład jazdy pociągów powrotnych TUTAJ.

W środę 9 stycznia od godziny 15:00 będzie można z centrum Wisły, za okazaniem biletu na zawody, dojechać autobusem na skocznię im. Adama Małysza. Transport na terenie miasta zapewnia firma Wispol, autobusy będą specjalnie oznakowane.
 
O dojeździe pod skocznię prywatnym samochodem pisaliśmy w materiale: Puchar Świata uważaj na drodze.
 
Bilety na skoki jeszcze są, ale tylko miejsca stojące – to w cenie 40 zł do kupienia w sklepie Wiślaczek w centrum miasta oraz na skoczni. Natomiast bilety na trening i serię kwalifikacyjną kosztują 10 zł (ulgowy) i 20 zł normalny.
 
Dobra wiadomość dla dzieciaków i młodzieży uczęszczających do wiślańskich szkół podstawowych i gimnazjów. Jak informuje biuro prasowe skoków, młodzież ucząca się w wislańskich szkołach za darmo będzie mogła jutro (wtorek)  wejść na trening i kwalifikacje. Trzeba jednak okazać ważną legitymację szkolną.
 
Ci, którzy na skoczni nie będą, mogą przyjść do wiślańskiego amfiteatru. Tutaj odbędzie się na dużym telebimie przekaz bezpośrednio z Malinki, wstęp jest wolny.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: