Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą zbierać gabaryty

Mieszkańców gminy Goleszów ucieszy z pewnością informacja że w ciągu najbliższych trzech miesięcy odbędzie się na terenie poszczególnych sołectw zbiórka odpadów w wielkogabarytowych

Od kwietnia do czerwca 2019 r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Goleszów w 2019 roku. 

05.04.2019 r. – Cisownica, 26.04.2019 r. - Leszna Górna, 29.04.2019 r. – Puńców, 17.05.2019 r. - Goleszów Górny, 24.05.2019 r. – Dzięgielów, 29.05.2019 r. – Bażanowice, 30.05.2019 r. - Goleszów Dolny, 07.06.2019 r. - Godziszów, Kisielów, 15.06.2019 r. - Kozakowice Dolne i Górne, 28.06.2019 r. - Goleszów Równia

Urzędnicy podkreślają, że odpady wielkogabarytowe wystawione po wskazanym terminie nie będą odbierane. Gabaryty należy wystawić bezpośrednio przed swoje posesje tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych, najpóźniej do godziny 7:00 w dniu zbiórki w danym sołectwie.

W trakcie zbiorki dobierane będą m.in.: meble domowe (stoły, szafy, krzesła, sofy, wersalki, fotele itp.), elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace, kołdry, pierzyny, poduszki),, sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble ogrodowe (drewniane i z tworzyw sztucznych),, sprzęt sportowy i turystyczny (rowery, narty, sanki, sprzęt do ćwiczeń, walizki, torby podróżne), duże odpady z tworzyw sztucznych (doniczki, skrzynki, czyste wiaderka, zabawki i sprzęt dziecięcy), opony z samochodów osobowych, chemikalia (rozpuszczalniki, środki ochrony roślin, opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych, farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze, żywice i detergenty).

Warto wiedzieć, że nie będą odbierane odpady ulegające biodegradacji, odpady budowlane i poremontowe (gruz, płytki, cegły, kamienie, ceramika sanitarna), tekstylia oraz buty, zmieszane i segregowane odpady komunalne, części samochodowe.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: