Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą śpiewać u Kossaków

Warsztaty poezji śpiewanej szykują się w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich. Żeby w nich uczestniczyć trzeba przejść eliminacje, które odbędą się 19 maja.

 

–  Śpiewokossy to projekt, którego pełna nazwa to pierwsze spotkania piosenki poetyckiej.  Jest to propozycja dla młodzieży zainteresowanej śpiewaniem i piosenką poetycką – mówi Regina Młynarska, animator Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków.  16 osób weźmie udział w warsztatach wokalnych, które odbędą się w lipcu w Dworze Kossaków w Górkach Wielkich. Warsztaty prowadzone będą przez Jarosława Wasika wykonawcę z kręgu krainy łagodności. W Warsztatach mogą wziąć udział osoby od 13-25 roku życia z tereny gmin: Skoczów, Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Strumień, Zebrzydowice. Jednak, żeby wziąć udział w warsztatach. Trzeba przejść eliminacje. – Zapraszamy w dniu 19 maja o godz. 10.00 do Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków na eliminacje, które wyłonią uczestników warsztatów. W czasie eliminacji można wykonać dowolną piosenkę z kręgu poezji śpiewanej można ja wykonywać przy akompaniamencie bądź bez. Przede wszystkim chodzi nam o jakość śpiewania – dodaje Regina Młynarska. 

 Warsztaty wokalne interpretacji piosenki poetyckiej odbędą się od 2-7 lipca 2012 w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich. Dotyczyć będą takich zagadnień, jak: rozśpiewanie, oddech, ćwiczenia dykcyjne, interpretacja piosenki i wiersza, ruch sceniczny, praca z mikrofonem, problemy związane z budowaniem postaci, podstawowe zagadnienia teatru  poezji, znaczenie i użycie gestu i rekwizytu w piosence, informacje o festiwalach.

Prowadzić je będzie Jarosław Wasik – wykształcony wokalista, artysta od lat aktywnie tworzący w kręgu poezji śpiewanej (ostatnio wydana płyta – wrzesień 2011 - „Nie dotykaj”), laureat wielu konkursów, juror wielu znaczących przeglądów, instruktor warsztatów piosenki. Od 7 lat jest także dyrektorem programowym Festiwalu Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina” w Warszawie.  W pracy towarzyszyć będzie młodzieży także pianista jako akompaniator piosenek.

 Finał warsztatów stanowić będzie wspólny koncert uczestników warsztatów oraz prowadzącego – Jarosława Wasika - 7 lipca 2012 roku.), laureat wielu konkurs

 

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: