Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą skoki i utrudnienia

W najbliższy weekend (18.07-19.07) w Wiśle odbędą się Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Od kilku tygodni trwa remont ulicy Wyzwolenia, tj. drogi wojewódzkiej nr 942. Ze względu na wprowadzony ruch wahadłowy, należy zachować szczególną ostrożność, udając się na narciarską imprezę.

Już jutro w Wiśle rozpoczną się dwudniowe Letnie Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Na miejsce zawodów – skocznię im. Adama Małysza – dotrzeć będzie chciało wielu kibiców. W większości, pojadą samochodami. Jednak na głównej drodze dojazdowej do skoczni, na ul. Wyzwolenia trwają prace remontowe ( na odcinku od ronda na Oazie do skrzyżowania z ulicami Czarne i Malinka - Pisaliśmy: Utrudnienia w Wiśle). Zobacz też: Wisła światłami zablokowana.

Obecnie na trasie obowiązuje ruch wahadłowy. Na czas zawodów jednak będzie można poruszać się oboma pasami ruchu. Tak zadeklarował wczoraj w e-mailu przysłanym do naszej redakcji Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jak czytamy - Ustaliliśmy z wykonawcą, że z powodu weekendowych zawodów sportowych w sobotę i niedzielę cały sprzęt budowlany będzie z jezdni usunięty i na te dwa dni wprowadzony będzie ruch dwukierunkowy. - pisze Pacer.
Mimo to, policja prosi, aby osoby, które przyjadą na zawody spoza miasta, kierowały sięna skocznię od strony Szczyrku. - Z powodu utrudnień i wzmożonego ruchu zalecamy, aby kibice jadący z okolic Tychów, Pszczyny, Bielska-Białej, Krakowa, Wadowic, Andrychowa, Katowic kierowali się na obwodnicę Bielska-Białej S69, a następnie przez Szczyrk i Przełęcz Salmopolską drogą wojewódzką nr 942 udali się do Wisły i wrócili tą samą drogą. Osobom tym zalecamy skorzystanie z parkingów w pobliżu skoczni od strony Szczyrku, co znacząco przyspieszy powrót do domu – mówi Łukasz Godula, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Choć drogowcy zapewniają, że ruch będzie 'puszczony' w obu kierunkach, to jednak jak informuje policja -Na czas zawodów w rejonie skoczni na odcinku około 800 metrów, Policja wprowadzi ręczne, wahadłowe kierowanie ruchem pojazdów, umożliwiające kibicom swobodniejsze dojście na skocznię oraz powrót. Osoby zmotoryzowane, mieszkające i przebywające w okolicach Wisły, proszone są o pozostawienie samochodów na parkingach zlokalizowanych od strony centrum miasta lub poruszanie się pieszo i korzystanie z dodatkowej komunikacji publicznej, kursującej w ten dzień z centrum Wisły aż do ul. Czarne w rejonie skoczni – dodaje Łukasz Godula.


Natomiast w czasie trwania drugiej imprezy narciarskiej - FIS Grand Prix (30.07-01.08.2015) w Wiśle, prace remontowe ulicy Wyzwolenia zostają wstrzymane już od 29.07 aż do 2.08, co ułatwi kibicom sprawy przyjazd do Wisły i powrót.

Parkingi w Wiśle

 

Zobacz też materiał Skoki a później dyskoteka.


red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MP,JB

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-17 14:58:18
as355: Co się nie robi dla kasy ,a przeciętniaki się nie liczą ,,byle bilety wykupili i stali jak stado baranów do uboju .
2015-07-17 19:47:38
babajaga52: Remont drogi w szczycie sezonu-to SZCZYT GŁUPOTY!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: