Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będą nowe kamery w Cieszynie

Do funkcjonującego monitoringu miejskiego w Cieszynie dołączą kolejne dwie kamery. Jedna z nich obejmie ulicę Górny Rynek, Chrobrego i Bobrecką, druga - zamontowana zostanie w rejonie węzła przesiadkowego na ul. Hajduka.

W skład obecnie funkcjonującego monitoringu miejskiego wchodzi 6 punktów kamerowych. Dodatkowe dwie kamery pojawić mają się już w październiku.

Cieszyn zyska dwie kolejne kamery. Tym razem będą one monitorowały ulice: Górny Rynek, Chrobrego i Bobrecką oraz rejon węzła przesiadkowego na ul. Hajduka. Koszt rozbudowy monitoringu o dwa kolejne punkty kamerowe wyniesie w przybliżeniu 50 tysięcy zł. Przypomnijmy - w skład obecnie funkcjonującego monitoringu miejskiego wchodzi 6 punktów kamerowych. Trzy z nich znajdują się na Wzgórzu Zamkowym, jeden na wieży Ratusza, jeden na budynku przy ul. Menniczej 22, jeden także na budynku przy ul. Głębokiej 62 (wkrótce zostanie przeniesiony na budynek przy ul. Zamkowej 10).

Monitoring - co by o nim nie mówić to doskonałe narzędzie w walce z przestępczością. W Cieszynie już wiele razy udowodnił, że spełnia swoją rolę znakomicie.  A samo zamontowanie kamer często działa prewencyjnie.

- Straż Miejska prowadzi statystyki ujawnionych wykroczeń, również tych za pomocą monitoringu. Z analizy statystyk wynika, iż w pierwszych miesiącach funkcjonowania kamer wzrosła ilość ujawnionych wykroczeń w miejscach objętych monitoringiem –
wyjaśnia Kazimierz Płusa komendant Straży Miejskiej w Cieszynie, dodając – kolejne miesiące funkcjonowanie cieszyńskiego monitoringu przyniosły znaczny spadek ujawnionych wykroczeń...

Nagrania z monitoringu pomocne są nie tylko Straży Miejskiej, z nagrań korzysta również w prowadzonych sprawach Policja.
 

Barbara Stelmach-Kubaszczzyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: