Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą nowe chodniki

Hażlach inwestuje w wygodę i bezpieczeństwo pieszych. Wzdłuż kilku dróg w gminie powstają właśnie nowe chodniki. Tak jest m.in. w Zamarskach.
Jak informuje wójt Hażlacha – Karol Folwarczny – w tej chwili zakończyliśmy już wszystkie prace cząstkowe na drogach, rozpoczęliśmy budowę chodników. Czekają nas jeszcze prace renowacyjne na ul. Granicznej w Rudniku i Leśnej w Brzezówce. Na pierwszą z dróg rozstrzygnęliśmy już przetarg, na drugą właśnie ogłaszamy. Gmina szykuje się do generalnego remont tych dwóch ulic.

Równolegle trwają prace z budową chodników. W Zamarskach inwestycja musi być ukończona przed, zapowiadanymi na koniec miesiąca, dożynkami powiatowymi. Odbedą się one właśnie w tym sołectwie. Oprócz dożynek, Zamarski obchodzić będą 790 rocznicę powstania sołectwa.
 
Zależy nam na czasie, ze względu na uroczystości planowane na 24 sierpnia. To wielkie wydarzenie dla sołectwa i całej gminy. - dodaje Folwarczny. Chodnik ma być gotowy przynajmniej na wysokości centrum wsi.
 
Gmina z wykonawcą podpisała także umowę na budowę cześć chodnika w Pogwizdowie. Dokończony w tym roku zostanie również chodnik w centrum Kończyc Wielkich. Gmina czeka jednak na podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim, który częściowo współfinansuje prace. Niestety, wszystkie chodniki biegnące przez centra wsi są przy drogach powiatowych. Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, zdecydowaliśmy się, że będziemy je budować z własnych środków. - kończy Folwarczny.
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: