Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą kolędować przy choince w Skoczowie

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprasza do wspólnego kolędowania przy choince na skoczowskim Rynku.

To będzie już jedenasta edycja wspólnego skoczowskiego kolędowania przy choince w Skoczowie. To tu tradycyjnie zbierają się mieszkańcy Skoczowa w drugi dzień świąt by śpiewać kolędy.

Tym razem kolędujemy z Maliniorzami, którzy wykonają dla nas przepiękne pastorałki, ale też tradycyjne kolędy. Oczywiście z energią, przytupem i folkowym zacięciem, czego skąd inąd tej góralskiej kapeli nigdy nie brakuje. Tradycyjnie w wydarzeniu udział wezmą chóry skoczowskich parafii. Przy tak pięknie ustrojonym rynku i tak imponującej choince trudno o doskonalsze zwieńczenie bożonarodzeniowych świąt – zaprasza Julia Raszka, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury „Integrator”.

Początek wspólnego kolędowania na skoczowskim Rynku w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - 26 grudnia 2022r. o godz. 19.00.

KOD

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-25 11:56:22
Marzanna: Brawo dla władz Skoczowa kolędowanie z Maliniorzami super sprawa.
2022-12-26 02:45:37
AntyklerForte+: "Według naszych przybliżonych wyliczeń Łódź przeznacza na naukę religii około 7 milionów złotych rocznie" - piszą członkinie stowarzyszenia Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom i wzorem innych miast coraz głośniej mówią o potrzebie zaprzestania finansowania lekcji religii z miejskiego budżetu. Łódź to kolejne miasto, gdzie coraz głośniej mówi się o niskiej liczbie uczniów i uczennic biorących udział w lekcjach religii. W Częstochowie i Krakowie ten temat podnosili lokalni politycy, w Łodzi tematem zajęło się kobiece stowarzyszenie. Jego członkinie przygotowały specjalną petycję, w treści której czytamy: "W Łodzi 56% uczniów nie chodzi na lekcje religii. W szkołach średnich aż 80% uczniów. Według mapy portalu CENA RELIGII w województwie łódzkim jest 1726 nauczycieli religii, to prawie tyle samo co nauczycieli biologii czy historii a prawie dwa razy więcej niż nauczycieli fizyki. Ogólnopolskie wyliczenia inicjatywy "Świecka Szkoła" z 2021 roku pokazują, że samorządy w Polsce wydają na organizację religii w szkołach rocznie ok. 1,1 mld. zł."
2022-12-26 02:46:02
AntyklerForte+: Dlaczego górale odwracają się od kościoła katolickiego na rzecz kościoła protestanckiego? Chodzi głównie o różnice w funkcjonowaniu. Na kazaniach nie mówi się o polityce, a wspólnoty cechują się większą otwartością. - To jest ta sama religia, ten sam kościół, ten sam Bóg, tylko zupełnie inny szacunek i podejście do człowieka. W kościele katolickim ciągle była negacja, księża mówili, że jesteśmy grzesznikami i musimy pokutować. Pamiętam, jak mówiło się, że seks, nagość, ekologia czy nawet zbyt wylewne okazywanie uczuć jest czymś złym. Tu jesteś kochany za to, jakim się rodzisz i kim jesteś. Wpływa to na twój charakter i codzienne funkcjonowanie, zmienia się twoje podejście do innego człowieka. Masz zupełnie inne nastawienie w głowie i chcesz tylko czynić dobro - tłumaczy zmianę swojego wyznania pani Katarzyna, baptystka.
2022-12-26 02:46:19
AntyklerForte+: "Nie wpuszczasz księdza po kolędzie? Nie dziw się, że sąsiedzi patrzą na ciebie nieprzychylnie" - przekonuje biskup opolski Andrzej Czaja. (DOBRE!!...:D)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: