Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Będą dodatkowe patrole

Komisariat Policji w Skoczowie otrzyma 20 tys. zł z gminnej kasy. Te pieniądze zostaną przekazane na dodatkowe patrole policjantów w gminie

 

 

Z prośbą o finansowanie dodatkowych patroli do Rady Miejskiej zwrócił się Jacek Stelmach, komendant Komisariatu Policji w Skoczowie. Miasto dotuje dodatkowe patrole z gminnej kasy już cztery lata. Początkowo, kiedy radni dyskutowali na ten temat na komisjach odrzucili wniosek. – Często odrzucamy prośby innych służb- straży pożarnej czy miejskiej. Nie wiedzieliśmy też czy mamy do dyspozycji środki w budżecie. Komisja była na nie, ale po wyjaśnieniach zmieniliśmy zdanie   –  mówiła Beata Branc- Gorgosz. 

Jak mówił Jacek Stelmach, komendant skoczowskiej policji przestępczość nigdy nie będzie tak mała, aby nie trzeba było reagować. – Proszę o wsparcie tej inicjatywy, te patrole dają wiele korzyści, na pewno jest bezpieczniej – mówił przedstawiając statystyki. 

Radni zwrócili uwagę, aby patrole pojawiały się częściej na sołectwach, a policja przedstawiała szczegółowe raporty z akcji.

Ostatecznie za dodatkowymi patrolami było 20 radnych. Tylko jedna radna była przeciwna finansowaniu patroli z gminnego portfela.

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: