Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Beatyfikacja u nas!

Już 1 maja Ojciec Święty Jan Paweł II zostanie beatyfikowany. Dla każdego katolika będzie to wielkie przeżycie. Nie brakuje dziękczynnych modlitw, adoracji i wydarzeń kulturalnych przygotowanych z myślą o tym niezwykłym dniu.


W powiecie cieszyńskim, również nie brakuje wydarzeń, które mają podkreślić rolę beatyfikacji. Właściwie we wszystkich kościołach zaplanowano dziękczynne msze święte. Na skoczowskiej Kaplicówce uroczystości beatyfikacyjne będzie można zobaczyć na specjalnie przygotowanym telebimie. O godz. 9.30 rozpocznie się emisja dokumentalnych reportaży z czasów, kiedy Jan Paweł II gościł w Skoczowie.  O 10.00 będzie można obejrzeć na Kaplicówce beatyfikację papieża- Polaka, a pół godziny po zakończeniu transmisji z Watykanu wziąć udział w dziękczynnej mszy świętej.
O godz. 15.00 w kościele pw. Piotra i Pawła w Skoczowie odbędzie się koronka do Miłosierdzia Bożego, pół godziny później zaprezentują się zwycięzcy konkursu piosenki religijnej „Nutką do nieba”.
O godz. 18.30 w Teatrze Elektrycznym rozpocznie się spektakl „Hiob”- dramat Karola Wojtyły, a pół godziny później będzie można obejrzeć tam film „Świadectwo”.
Więcej na temat beatyfikacji w Skoczowie :

Codziennie, aż do beatyfikacji

Skoczów pamięta o wizycie

Fotografia z beatyfikacji


Do uroczystości szczególnie przygotowują się też górale z Istebnej. Górale zaśpiewają i zagrają ku czci Jana Pawła II. Z okazji beatyfikacji Ojca Świętego  Istebna przygotowuje mszę, o niezwykłej  oprawie prosto z gór. Msza rozpocznie się o 16.30 w kościele pw. Dobrego Pasterza w centrum Istebnej. Oprawą muzyczną zajmą się kapele i zespoły regionalne z  Istebnej, Koniakowa i Jaworzynki. Nie zabraknie mieszkańców Trójwsi, którzy z tej okazji założą, regionalne stroje. Po uroczystej mszy świętej odbędzie się koncert kapeli i zespołów góralskich, między muzyką z serca Beskidów przytoczone zostaną słowa, przemyślenia i nauka Ojca Świętego Jana Pawła II.
3 maja w Galerii Kukuczka na Jasnowicach odbędzie się wernisaż wystawy "Jan Paweł II w sztukach plastycznych". Początek o godz. 18.00. Podczas wernisażu wystąpi Zbigniew Wodecki oraz Irena Staniek.


Czytaj więcej o beatyfikacji w Trójwsi:

Beatyfikacja po góralsku

Na bieżąco dzięki obecności na uroczystości beatyfikacyjnej naszego dziennikarza Jana Baczy śledzimy tez wydarzenia z Watykanu:

Watykan czeka na pielgrzymów

Mario Jackowski- przewodnik

Wspólna msza pielgrzymów

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: