Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bażanowice: Nielegalny pobyt

Funkcjonariusze PSG w Bielsku-Białej zatrzymali w Bażanowicach cudzoziemca, który nielegalnie przekroczył granicę... pół roku temu.

Jak informuje Straż Graniczna, w Bażanowicach zatrzymano cudzoziemca, który przekroczył polską granicę nielegalnie:

- Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej przeprowadzili w Bażanowicach (pow. cieszyński) kontrolę legalności pobytu, w wyniku której zatrzymany został 27-letni obywatel Indii. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że cudzoziemiec posiada węgierską kartę pobytu, która jest zastrzeżona w systemach teleinformatycznych jako przedmiot podlegający zatrzymaniu na podstawie przepisów unijnych. Ustalono ponadto, że od chwili, gdy nielegalnie przekroczył granicę do Polski w grudniu 2023 roku, przebywa w naszym kraju bez ważnego tytułu pobytowego od 143 dni – podaje biuro prasowe Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej  w Raciborzu.

Komendant Placówki SG w Bielsku-Białej wydał wobec obywatela Indii decyzję administracyjną zobowiązującą go do wyjazdu w ciągu 20 dni, orzekając jednocześnie o zakazie ponownego wjazdu na terytorium strefy Schengen na okres 6 miesięcy.

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-16 16:14:56
koszor: Nasz berliński sługa to załatwi. Może zostać. To pewnie lekarz albo inżynier.
2024-05-17 03:29:25
św. Patryk.: Bez dwóch zdań, jeden nielegalny z Indii więcej wart dla naszego kraju niż dziesięciu - ba, stu - legalnych debili od PiS, Konfy czy biskupa.
2024-05-17 08:50:27
doler: Brawo SG....on sobie normalie chodził po Bażanowicach od dłuższego czasu... dobrze że takich super strażników mamy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: