Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bawimy się słowami - finał międzyszkolnego przeglądu recytatorsko-aktorskiego

We wtorek (28.11) na terenie Sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie odbyła się gala finałowa Międzyszkolnego Przeglądu Recytatorsko-Aktorskiego ''Bawimy się słowami''. Organizatorem wydarzenia była Alternatywna Szkoła Podstawowa, w przeglądzie wzięły udział wszystkie cieszyńskie szkoły. Tegoroczna edycja była już 17. odsłoną akcji.

- Skoro w tytule jest słowo „bawimy się”, nie ma mowy o rywalizacji. Wszyscy uczniowie, którzy dostali się do tego etapu mają pierwsze miejsce – zaznaczają organizatorzy wydarzenia – świadomie też finał jest organizowany od lat w listopadowe popołudnia. Kiedy za oknem mamy nieprzyjemną aurę, my wspólnie z dziećmi, rodzicami i nauczycielami po prostu doskonale się bawimy.

Młodzi artyści wybierali bardzo zróżnicowane utwory, nie było mowy o monotonii. Uczestnicy Przeglądu byli doskonale przygotowani, posługiwali się bogatymi środkami wyrazu oraz wykorzystywali niestandardowe, pomysłowe rekwizyty. Wielu z nich zdecydowało się również na barwne kostiumy sceniczne.

W czasie wydarzenia uczestnicy nie tylko recytowali wiersze, ale również przedstawiali publiczności własne interpretacje niektórych utworów. Doskonałym przykładem był utwór „Pan Hilary” po „naszymu”, czyli przetłumaczony na gwarę cieszyńską. Ciekawym pomysłem było również przedstawienie „Lokomotywy” w języku czeskim.

Tegoroczna edycja Przeglądu nie tylko miała na celu dać młodym artystom okazję na prezentację swoich talentów, czy też spowodować aby listopadowe popołudnie stało się doskonałą zabawą i w jakiś sposób przełamało jesienną monotonię. Tym razem całości towarzyszył również szczytny cel, czyli zbiórka na rzecz chorej Mai Żarnowiceckiej, uczennicy Katolickiej Szkoły Podstawowej.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: