Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Barcelona - miasto Gaudiego

Dla kogoś, kto nigdy nie był w Barcelonie, pierwsza wizyta może być, jak błądzenie we śnie. Budynki przypominają zamki z piasku, a ulice pełne są bajkowych kształtów i kolorów. Stolica Katalonii to po Madrycie drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Dla niektórych główny ośrodek hiszpańskiego przemysłu i finansów, dla innych - miasto szalonego architekta, Antonio Gaudiego.

Wycieczkę po Barcelonie najlepiej rozpocząć od Sagrada Familia, czyli kościoła Świętej Rodziny. Ta świątynia stworzona przez najsłynniejszego architekta Hiszpanii, Antonio Gaudiego, uznawana jest dzisiaj za symbol miasta. Talent architekta miał swoich zwolenników i przeciwników, jedni uważali go za szaleńca, inni za geniusza. Dziś cały świat kojarzy Barcelonę z wytworami jego nieokiełznanej wyobraźni. Gaudi poświęcił Sagrada Familii 50 lat swojego życia. Gdy umarł, nie znalazł się ani jeden następca potrafiący dokończyć rozpoczęte przez niego dzieło. Dlatego do tej pory budowla pozostaje nieukończona. Zresztą może z korzyścią dla nas – barcelończycy mówią, że wraz z chwilą jej ukończenia nastąpi koniec świata.

 

 

Podążając śladami Gaudiego nie można nie odwiedzić bajkowego parku Guell. Bogaty w rozmaite okazy fauny i flory, zachwyci wieloma barwami zestawionymi z wyrafinowaną architekturą. Na moment poczujemy się, jak bohaterowie bajki. A jeśli zmęczy nas spacer, odpocząć możemy na 152-metrowej ławce, z której słynie park. Uważa się ją za najdłuższą na świecie.

 

  

Sercem miasta i świetnym miejscem na zakupy jest Ramblas, czyli główna promenada Barcelony, rozciągająca się od Placu Katalońskiego do kolumny Kolumba stojącej przy porcie. Nawet w największy upał znajdziemy tu cień, gdyż wzdłuż ulicy rosną platany, czyli drzewa o rozłożystych koronach.

Poza zasięgiem słońca czekają na nas kolorowe i pachnące stoiska z kwiatami. W mieszczących się tu sklepach możemy kupić nie tylko pamiątki i ubrania, ale także miejscowe przysmaki takie jak sangria czyli hiszpański napój owocowy na bazie czerwonego wina, smakowite ryby oraz wędliny, spośród których najbardziej charakterystyczne są te pikantne i mocno podsuszane, a także mięsa królicze i jagnięcina. Nocą najsłynniejszy deptak w Barcelonie z raju dla zakupocholików zamienia się w miejsce szalonej zabawy. Ramblas nie zna wytchnienia i nigdy nie śpi.

 

 

 

Przeciwieństwem zatłoczonego Ramblas jest Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka, która była centrum średniowiecznej Barcelony. W labiryncie kamiennych uliczek można znaleźć spokój i odpocząć podczas sjesty. Jest też co zwiedzać. Znajdziemy tu gotycką Katedrę świętej Eulalii i barokową Bazylikę La Merce. Barrio Gotico to ponadto idealne miejsce dla łasuchów i kawoszy. Jest tu mnóstwo uroczych kawiarni i cukierni, w których skosztować można m.in. hiszpańskiej sidry (rodzaj jabłecznika) i napić się wyśmienitej kawy, którą uważa się tutaj za deser sam w sobie. 

 

Miejsc, które warto zobaczyć w Barcelonie jest wiele, ale wspomnieć trzeba jeszcze o Font Magica, czyli Magicznej Fontannie. Znaleźć ją można w centrum metropolii, niedaleko Parku Montjjuic. Wieczorami jest tu dość tłumnie, bo każdy, bez względu na to czy miejscowy, czy turysta zobaczyć chce pokaz „światło i dźwięk”. W rytm muzyki fontanna tryska strumieniami wody, które przybierają różne kształty, barwy i osiągają nawet 30 m wysokości. Wodny „taniec” powtarza się co pół godziny. Fontanna w Barcelonie jest naprawdę magiczna – oczaruje każdego, bez względu na wiek.

 

Dowiedz się więcej zadzwoń lub odwiedź:

Biuro Podróży Family TOUR

Rynek 7, Skoczów  tel. 33 853 0733

mobile: 535 100 544


www.family-tour.pl

 

 

 

Możesz także dołączyć na Facebooku do Patrycji Katarzyny Rusin specjalistki z biura podróży, która zwiedziła już niejedno miejsce i chętnie opowie o tym, co warto zobaczyć.

źródło: ox.pl
dodał: AGA,AG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: