Bank nie działa? Spokojnie, to tylko krótka przerwa techniczna.

Jeżeli w ten weekend (20-21.01) nie będzie działała bankowość internetowa, bankowość mobilna a w dodatku usiłując dodzwonić się na infolinię banku również nic nie zdziałamy (nikt nie odbierze telefonu) to nie powód do obaw. Aż 9 banków zapowiedziało bowiem przerwy techniczne w weekend, a w związku z tym niektóre usługi mogą być niedostępne. Pełen pakiet możliwości dla osób posiadający konto w tych bankach powinien wrócić jednak już po kilku godzinach.

 

  • Klienci BZ WBK w niedzielę 21 stycznia w godzinach od północy do 1:30 nie będą mogli skorzystać z bankowości internetowej oraz z bankowości mobilnej. Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 4:00 do 6:00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu bankomatów tego banku.
  • Przerwa techniczna dotknie również klientów banku ING. Tutaj część usług niedostępna będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Osoby posiadające konto w ING nie będą mogły skorzystać wtedy m.in. z: przelewów natychmiastowych, płatności BLIK, aplikacji mobilnej, płatności telefonem oraz wpłatomatów. Brak danych dotyczących korzystania z bankomatów każe podejrzewać, że te będą działały normalnie.
  • W niedzielę we wczesnych godzinach porannych z niektórych usług nie będą mogli skorzystać również klienci PKO BP oraz Inteligo. Niedostępne będą serwisy internetowe oraz telegoniczne, oraz płatności internetowe w niektórych systemach. W godzinach 14-19 w niedzielę nie zadziałają również poszczególne sekcje w bankowości internetowej.
  • Praktycznie przez całą noc z soboty na niedzielę klienci mBanku nie będą mogli płacić kartą, wypłacić pieniędzy z bankomatów oraz skorzystać z wpłatomatów. Nie zadziała również aplikacja mobilna i bankowość internetowa. Wszystkie problemy powinny zniknąć z godziną 8:00 w niedzielny poranek.
  • W tym samym czasie problem będzie dotyczył również klientów Orange Finanse. Oni również nie zapłacą kartą, nie wypłacą pieniędzy z bankomatu ani nie dokonają wpłaty. Nie zadziałają również aplikacje mobilne a strona internetowa banku będzie niedostępna. Tutaj również wszystko wróci do normy w niedzielę o godzinie 8:00 rano.
  • W Banku Pocztowym w poniedziałek (22.01) w godzinach porannych nie zapłacimy kartą. To samo będzie dotyczyło Credit Agricole. Raiffaisen Polbank zapowiada tylko niedostępność aplikacji mobilnej i bankowości internetowej sobotniej nocy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją