Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Balladyna czyli Narodowe Czytanie w Cieszynie

- Wciąż aktualny, mówiący o żądzy władzy i złu natury ludzkiej – mówi Izabela Kula, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. W sobotę, 5 września Biblioteka Miejska w Cieszynie po raz kolejny będzie organizatorem przedsięwzięcia pod nazwą NARODOWE CZYTANIE W CIESZYNIE, w ramach ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP. Lekturą tegorocznej edycji NARODOWEGO CZYTANIA będzie dramat „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

 Uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 10.00, przed siedzibą Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. - W programie naszego lokalnego przedsięwzięcia, zawarliśmy m.in.: 2 wykłady tematyczne: „Dywanik Słowackiego” Katarzyny Słupczyńskiej oraz „Cieszyn w czasach Słowackiego” Ireny French, , zaś oprawę artystyczną wydarzenia stanowić będzie „Balladyna na głosy i gitarę” – fragmenty dramatu  J. Słowackiego w interpretacji Małgorzaty Pikus i Bogusława Słupczyńskiego z muzyką Krzysztofa Gawlasa. Motywem przewodnim Narodowego Czytania będzie tradycyjnie głośne czytanie przez mieszkańców - w tym roku fragmentów „Balladyny”. W tym czasie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastyczno-literackich pt. „Chochlikowo”, które odbędą się w Oddziale dla dzieci – informuje dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie Izabela Kula

Z kolei na godz. 14.00 w Parku Pokoju organizatorzy zapraszają na rodzinne warsztaty kulinarne pn. „Jak smakował polski romantyzm?”, podczas których  przyrządzone zostaną potrawy z przełomu XVIII i XIX w., Oczywiście w trakcie gotowania będzie można wsłuchać się w teksty czołowych polskich romantyków. Przewodniczką po kuchni polskiej będzie Anna Maksymowicz z Muzeum Rozproszonego w Łodzi. Należy pamiętać, że liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona Bezpłatne wejściówki na „kulinarną przygodę” będzie można odebrać w dniach 1-4 września br. w Oddziale dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie  przy ul. Głębokiej 15. 

- Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Do słuchania…, gotowania…, a nade wszystko do głośnego czytania baśniowego dramatu, wciąż aktualnego, mówiącego o żądzy władzy i złu natury ludzkiej. Na odważnych Czytelników czekać będą atrakcyjne nagrody i upominki! – podkreśla szefowa cieszyńskiej biblioteki.

Red./mat.pras.              

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-24 21:50:48
Antykler Forte: no to czytam i oczom nie wierzę: Ziobro szykuje bat na černoprdelníky!... "Art. 5 ust. 1 ustawy ma stanowić, że podmiot zbiorowy, a więc każda spółka i firma prowadzona w ramach indywidualnej działalności gospodarczej na dużą skalę, odpowiada za czyn zabroniony, którego znamiona zostały wyczerpane przez działanie lub zaniechanie pozostające bezpośrednio w związku z powadzoną przez ten przedmiot działalnością - w toku postępowania przedsiębiorca powinien wykazać, że robił wszystko, ażeby uniknąć przestępczych działań swoich pracowników. Projektodawca sugeruje, by firmy zwiększyły nadzór nad pracownikami. Jego brak może świadczyć o nieprawidłowościach w działaniu przedsiębiorcy, a to z kolei ma przełożyć się na dotkliwe kary: od 50 tys. do 50 mln zł" - uchwalić, jestem za, wcześniej czy później kościół zdrowo beknie za konsekrowanych pedofilów których masowo hoduje i chroni
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: