Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bąków: są pieniądze na kanalizację

Gmina Strumień pozyskała środki na budowę kanalizacji w Bąkowie. Za pozyskane fundusze wykonane zostanie 750 metrów kanalizacji sanitarnej. Koszt inwestycji to 857 145 złotych.

Burmistrz Strumienia Anna Grygierek podpisała umowę pożyczki na kontynuację kanalizacji w Bąkowie. Dzięki środkom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dzięki środkom przybędzie 750 metrów kanalizacji sanitarnej w Bąkowie. Inwestycja prowadzona będzie wzdłuż ulic: Łączna, Główna, Szeroka, Pniwie. Łączny koszt prac to 857 145 zł, zaś dofinansowanie w kwocie pożyczki to 441 000 zł - Jest to 2 część I etapu projektu budowy sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnociśnieniowej z przepompowniami, odtworzeniem nawierzchni, budową zjazdu indywidualnego z drogi powiatowej nr 2630S do pompowni P1. W planach jest także wykonanie jednej przepompowni ścieków wraz z kanałami tłocznymi. Mieszkańcy kanalizowanych terenów muszą jednak pamiętać, że przyłącza do budynków, tj. odcinki od instalacji wewnętrznej w budynku do pierwszej studzienki na działce lub (w przypadku braku studzienki) do granicy działki będą musieli wykonać we własnym zakresie i z własnych środków – wyjaśnia strumieński magistrat. Pierwsza część inwestycji zakończyła się w listopadzie 2019 roku.

To na pewno nie koniec rozbudowy sieci kanalizacji. W kwietniu 2020 urząd złożył wniosek o dofinansowanie zadania w ramach naboru z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Aktualnie trwa weryfikacja dokumentów. Inwestycja, która miałaby zostać dofinansowana to budowa kanalizacji sanitarnej wzdłuż części ulic: Pniwie, Główna, Wiosenna, Szkolna i Błękitna w Bąkowie.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-18 15:16:01
SramDoZlewu: Tylko nie zróbcie takiej kanalizacji jak w Hażlachu bo będą apelować żeby zużytą sraltaśmę do makulatury wyrzucać. Hażalch ma nonstop awarie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: