Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bajki w szpitalu

Z dniem 1 marca ponownie rozpoczęła się akcja czytania wybranych pozycji książkowych, małym pacjentom Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Dwa razy w tygodniu, przez trzy miesiące, wolontariusze, którzy zostali specjalnie przygotowane do tej roli, będą odwiedzać dzieci.

Inicjatorem i koordynatorem programu „Bajki leczą|” jest Barbara Kłosowska – Główny Specjalista ds. Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego.

- Czytanie książek pozwoli hospitalizowanym dzieciom oderwać się od lęku i bólu i przenieść w pogodny i kolorowy świat, a także pomarzyć, wcielając się w role bohaterów książkowych. Czytanie bajek ma spełnić również inne zadanie, a mianowicie nauczyć młodzież odpowiedzialności za zdrowie innych i swoje, a także właściwej komunikacji interpersonalnej – czytamy na stronach Szpitala Śląskiego.

Bajki nie są „zwykłymi” książkami. Mają niezwykłą moc - dają siłę, by przetrwać w chorobie, radzić sobie z nią i rozumieć.

- Zdarza się, że rodzice, którzy nigdy nie czytali  na dobranoc w szpitalu zaczynają to robić – mówi pani Iwona, której dziecko jakiś czas temu również przebywało na leczeniu – wolontariusze „zarażają” swoim zapalem i entuzjazmem. Starają się wnieść promień słońca do szpitalnej sali. Wystarczy ujrzeć emocje na twarzach maluchów, by dostrzec sens tego działania, dzieci słuchają z wypiekami na twarzy, uśmiechnięte z iskrami w oczach. Bajka umila tu czas i sprawia, że  monotonne życie szpitalne staje się ciekawsze. Dlatego czytajmy jak najwiecej.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: