Bajki Robotów - wernisaż

W środę (25.04) na terenie Galerii 36,6 Uniwersytetu Śląskiego, zlokalizowanej w kampusie przy ulicy Bielskiej w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy "Bajki Robotów". Zaprezentowane zostały prace artystów, nadesłane na konkurs organizowany przez Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie a autorzy zwycięskich grafik otrzymali nagrody.

Konkurs „Bajki Robotów” adresowany był do twórców w wieku od 14 do 30 lat. Tematyka nawiązywała do twórczości Stanisława Lema – polskiego pisarza, filozofa i futurologa. „Bajki robotów” to zestaw opowiadań, w których główną rolę odgrywają właśnie roboty, tak więc prace konkursowe w jakiś sposób miały nawiązywać do technologii kosmicznych i futurystycznych.

- Wernisaż i zarazem sam konkurs „Bajki Robotów” jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowemu Triennale Grafiki w Cieszynie, które odbyło się w 2017 roku. Na konkurs zostało nadesłane 585 prac, które pochodziły od 402 autorów. Przyznano nagrody w odpowiednich kategoriach, część prac zasłużyła również na wyróżnienia – podsumowali organizatorzy.

Specjalne przygotowane zestawy dla młodych artystów otrzymali nie tylko nagrodzeni i wyróżnieni (15 osób), ale również nominowani do nagród. Na uroczystą galę połączoną z wernisażem wystawy niestety nie dotarli wszyscy, gdyż prace nadsyłane były również nie tylko z Polski, ale również z wielu innych europejskich (i nie tylko) krajów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz dziekan Wydziału Artystycznego prof. dr hab. Małgorzata Łuszczak.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją