Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bądź jak Coco Chanel (i wygraj książkę)

To pasjonująco napisana, pięknie wydana, pełna ilustracji, zdjęć i rysunków książka poświęcona niezwykłej kobiecie, bez której dzisiejsza moda i pop kultura nie tyle mogłyby nie istnieć, co z pewnością byłyby tylko cieniem samej siebie.

Coco Chanel to kobieta niezwykła. Twórczyni „małej czarnej” i słynnych na cały świat perfum Chanel No. 5. Justine Picardie w swojej książce „Coco Chanel. Legenda i życie” zwycięsko wychodzi z próby zmierzenia się z mitem jednej z najpopularniejszych kobiet 20 wieku.

Autorka książki jest mieszkającą w Londynie dziennikarką i krytyczką mody. Pracowała do „Vogue'a”, „Observera”, obecnie jest redaktorką „Sunday Telegraph”. W niezwykły i pasjonujący sposób potrafiła uchwycić losy Coco od czasów jej pobytu w sierocińcu w Aubazine, prowadzonym przez siostry Najświętszego Serca Marii, przez pierwsze próby ucieczki od ubóstwa po sukcesy na salonach europejskich elit.

Książka, która ukazała się nakładem poznańskiego wydawnictwa Rebis nie jest zwykłą biografią, to bogato ilustrowana, pełna pięknych fotografii i rysunków z epoki opowieść o narodzinach mody, miłości do przepychu, pereł i pięknych kapeluszy. To książka, której nie powinno zabraknąć na półkach wszystkich kobiet. Na półkach mężczyzn zresztą też.

I my chcielibyśmy uczcić wydanie tej niezwykłej pozycji. Dzięki wydawnictwu Rebis mamy dla Was dwa egzemplarze książki (jej cena to 69,90 zł). Usypia nas szarość za oknem. Przypomnijcie nam, że świat bywa piękny, pasjonujący, czasem kolorowy. Interesujecie się moda, albo po prostu zwracajcie uwagę na stroje? Jesteś mężczyzną lub kobietą? Bez znaczenia. Przyślijcie nam swoje zdjęcie. Pokażcie, że można cieszyć się modą. Najciekawsze zdjęcia pokażemy na naszym portalu. Wśród nich Czytelnicy wybiorą te przedstawiające najciekawsze stroje. Autorów właśnie tych zdjęć nagrodzimy książkami. Na Wasze zdjęcia czekamy do 7 lutego pod adresem lukasz.grzesiczak@ox.pl.

(łg)

Justine Picardie, „Coco Chanel. Legenda i życie”, Rebis, 2011, cena 69,90 zł.

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: