Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Bądź bezpieczny w górach!

Wakacje to okres, w którym wzmożona aktywność turystów prowadzi do zwiększenia ilości wypadków. Dlatego właśnie tak ważna jest prewencja oraz działania, mające na celu uświadamianie wczasowiczów, w jaki sposób uniknąć zagrożeń. Z takiego założenia wyszedł dzielnicowy z wiślańskiego komisariatu policji, który w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach przygotował spotkanie, podczas którego, wspierany przez inne służby, będzie uczył jak odpowiedzialnie i bezpiecznie spędzać wolny czas w górach.

Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych, podczas którego będzie można poznać zasady bezpieczeństwa w górach, odbywać się będzie pod czujnym okiem specjalistów wielu służb. Z ramienia policji pojawi się dzielnicowy wiślańskiego komisariatu – mł. asp. Bogusław Bury, który będzie spierany przez Grupę Beskidzką GOPR, Ochotniczą Strażą Pożarną Wisła Centrum, Fundację Niesienia Pierwszej Pomocy oraz profilaktyka WRD KPP Cieszyn asp. Szymona Kaźmierczaka.

- Wiele będzie oczywiście o bezpieczeństwie, szczególnie podczas pieszych wycieczek górskich czy w trakcie wypoczynku na rowerze. „Aktywne wakacje – Bezpieczne wakacje”, bo tak nazywa się akcja, to spotkanie, które przede wszystkim przypomni każdemu, jak wielką ma wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się podczas pieszych wycieczek w górach, czy udzielania pierwszej pomocy i zachowania się w sytuacji kryzysowej. Akcja skierowana jest do rodzin oraz wszystkich gości preferujących aktywne spędzanie czasu – wyjaśniają policjanci.

Akcja skierowana jest zarówno do wypoczywających w górskich ośrodkach turystów oraz mieszkańców, którzy chcą przyjemnie spędzić czas i dowiedzieć się nieco więcej na temat bezpiecznego wypoczynku w górach – Każdy, bez względu na wiek i zainteresowania będzie mógł choć przez chwilę poczuć się stróżem prawa, ratownikiem, kierowcą wozu bojowego – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Spotkanie odbędzie się 2 sierpnia 2019 roku (najbliższy piątek) na terenie dolnej stacji kolei linowej SKOLNITY w Wiśle przy ul. Kolejowej. Akcja rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 17:30. W programie zabawy jest zaplanowany pokaz akcji gaśniczej na terenie leśnym, który prowadzić będą strażacy z OSP Wisła Centrum. Po pokazie każdy będzie mógł przebrać się w strój strażaka i wejść do wozu bojowego. Zaplanowane są gry i zabawy oraz konkursy z wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się podczas pieszych wycieczek w górach czy też jazdy na rowerze. Ratownicy GOPR zaprezentują swoją służbę oraz sprzęt używany podczas akcji. Atrakcją będzie ścianka wspinaczkowa, na której każdy może wypróbować swoich sił. Jak zwykle nie zabraknie ratowników medycznych i najbardziej istotnego elementu ratownictwa, czyli kursu pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach urazów, jakie najczęściej można nabyć podczas aktywnego spędzania czasu.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: