Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Aż 17 zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Niektórzy trafili za kratki

Pomimo wielu apeli i kampanii, na drogach powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. - I to już nie tylko przez policję. W ciągu minionych dwóch tygodni wyeliminowanych zostało aż 17 nietrzeźwych kierowców, wśród których byli poszukiwani czy też posiadający zakaz prowadzenia pojazdów – poinformował asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Okazuje się, że pijanych, czy naćpanych kierowców udaje się złapać, dzięki postawie społeczeństwa - O tym, że społeczeństwo ma dosyć osób, które kierując pod wpływem alkoholu czy też narkotyków stwarzają ogromne niebezpieczeństwo na drodze, świadczą liczne zgłoszenia dotyczące nietrzeźwych kierujących oraz obywatelskie postawy związane z ujęciem nietrzeźwych za kółkiem. W okresie ostatnich dwóch tygodni osoby kierujące w stanie nietrzeźwości zostały zatrzymane dwukrotnie przez innych kierowców – informuje Pawlik.

Do pierwszego takiego zdarzenia doszło w Cieszynie na ul. Katowickiej. Późnym wieczorem policjant dyżurny otrzymał zgłoszenie do 40-letniego mieszkańca Cieszyna, który zauważył, że jadący przed nim peugeot niekoniecznie trzyma się prawej strony jezdni… Zgłaszający podejrzewał, że kierowca peugeota może być nietrzeźwy, dlatego też postanowił spróbować go zatrzymać. Próba była skuteczna- mieszkaniec Cieszyna uniemożliwił dalszą jazdę, jak się okazało, pijanemu 51-latkowi z Mławy, który „wydmuchał” ponad 1,7 promila alkoholu. Zatrzymany noc spędził w izbie wytrzeźwień, a jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Do drugiego zdarzenia doszło w Ustroniu. Kierowca autobusu zwrócił uwagę na jadącego środkiem jezdni fiata. - Jego kierowca, 61-latek został zmuszony przez kierowcę autobusu do zatrzymania pojazdu. Jednakże widząc zdecydowaną postawę innych postanowił uciec. Kilka minut po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów, którzy dzięki rysopisowi mogli szybko i skutecznie zadziałać. Po badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że zatrzymany mieszkaniec Ustronia miał blisko 1,5 promila alkoholu we krwi- relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik.

Wśród pozostałych zatrzymanych kierowców byli i tacy, którzy posiadali już sądowe zakazy prowadzenia pojazdów ( 4 osoby), czy też kierowali pomimo cofniętych uprawnień do kierowania ( 3 osoby). Zatrzymany w Hażlachu 46-latek kierujący fordem w stanie nietrzeźwości ( 0,9 promila oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów) trafił od razu „za kratki”, ponieważ był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Red./KPP w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-09-17 13:17:02
tanker: Myślicie że to dużo? Niech panowie policjanci staną na wyjeździe z Wisły w niedzielę od godz. 10 to co drugi ma w czubie ma promile
2021-09-18 06:55:24
koszor: Może za każdy promil rok pracy przy czyszczeniu kanałów by coś zmienił? Ale długo było społeczne przyzwolenie, do tego naród patrzy na popisy Dorczoków i Kozidraków, więc trudno będzie to wyplenić.
2021-09-18 12:45:25
nobody66: Gdyby tych 17 trafiło do paki, można by mówić o ich wyeliminowaniu z dróg. Jak widać nawet sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie wyeliminował tych czterech gagatków z dróg. Ani ich, ani pozostałych złapanych na jeździe pod wpływem, tylko kwestia czasu, jak po raz kolejny wpadną.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: