Awansowała w „generalce” Slavic Cup

Ponownie stanęła na podium i wskoczyła do czołowej „3” klasyfikacji generalnej Slavic Cup. Mowa o Magdalenie Kobielusz (na zdj.), która podczas II dnia 64. Memoriału Poległych Bohaterów Słowackiego Powstania Narodowego zajęła 2. miejsce, czym poprawiła swoje maksimum w obecnym sezonie.

W sobotę rywalizacja toczyła się techniką klasyczną, ale dziś należało się wykazać w stylu dowolnym. To nie był większy problem dla Magdaleny Kobielusz, która nawiązała do wczorajszego sukcesu i również dziś stanęła na podium, uzyskując drugi najszybszy czas. Do Darii Szkurat straciła blisko pół minuty.

Na podium, ale w młodszych kategoriach wiekowych, stanęła Zuzanna Fujak, która wśród juniorek zajęła 2. miejsce. Julia Rucka oraz Elżbieta Zawada, reprezentujące barwy klubowe MKS-u Istebna, uplasowały się w czołowej „3” juniorek młodszych. Spośród juniorów młodszych najszybszy okazał się Przemysław Legierski z NKS-u Trójwieś Beskidzka.

Pozostałe rezultaty zawodników ze Śląska Cieszyńskiego podczas II dnia zmagań w 64. Memoriale Poległych Bohaterów Słowackiego Powstania Narodowego: