Zamknęła czołową „3”!

Jest pierwsze podium Magdaleny Kobielusz (na zdj.) w bieżącej edycji Slavic Cup. Istebnianka zajęła 3. miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną.

Polscy biegacze narciarscy wybrali się do naszych południowych sąsiadów, aby wziąć udział w 64. Memoriale Poległych Bohaterów Słowackiego Powstania Narodowego, który jest zaliczany do klasyfikacji generalnej Slavic Cup. Najlepszy wynik w sezonie uzyskała Magdalena Kobielusz, zajmując 3. miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Istebnianka, która w „generalce” plasuje się na 5. pozycji, straciła blisko trzy minuty do triumfatorki Darii Szkurat.

Julia Rucka z MKS-u Istebna zajęła 8. miejsce, ale wśród juniorek uzyskała drugi najlepszy czas. Na podium stanął także Jonasz Haratyk, reprezentujący barwy klubowe NKS Trójwieś Beskidzka, który u młodzików uplasował się na 3. pozycji.

Pozostałe rezultaty zawodników ze Śląska Cieszyńskiego podczas I dnia zmagań w 64. Memoriale Poległych Bohaterów Słowackiego Powstania Narodowego:

• Elżbieta Zawada (MKS Istebna) – 10. miejsce/4. miejsce (juniorki)
  • Olga Cieślar (WSS Wisła) – 12./5. (juniorki)