Asnyka i Mickiewicza przebudowane

Ulice Asnyka w Zebrzydowicach i Mickiewicza w Marklowicach Górnych zyskały nową nawierzchnię, chodniki, pobocza i przystanki autobusowe.

Niedawno pisaliśmy o zakończonych pracach na ulicy Zofii Kossak w Górkach Wielkich [Czytaj], a już Powiat Cieszyński chwali się kolejnym zakończonym zadaniem - pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2645 S – ul. A. Asnyka w Zebrzydowicach i ul. A. Mickiewicza w Marklowicach Górnych”. Prace były prowadzone tam w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Co się zmieniło? M.in. przebudowano jezdnię a droga zyskała nową dwuwarstwową nawierzchnię bitumiczną; w Marklowicach Górnych na odcinku od ul. Szkolnej do granicy państwa zastąpiono istniejący ciąg pieszy poboczem bitumicznym o szerokości 1,5 m; wykonano 4 przystanki autobusowe wyposażone w perony przystankowe; wykonano chodniki o szerokości 2,0 m i 1,5 m. Prace prowadzono również na skrzyżowaniach (korekta geometrii łuków), na zjazdach do posesji, w związku z odwodnieniem (rowy i przepusty) oraz oznakowaniem jezdni.

Jednostką prowadzącą inwestycję był Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.
- Wartość całego zadania wynosi ok. 3,2 mln zł, z czego blisko 1,5 mln zł stanowią środki pozyskane z budżetu państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, a resztę wyłożą Powiat i Gmina Zebrzydowice- mówi Starosta Cieszyński Janusz Król.

W dniu 28.04.2017 r. nastąpiło przekazanie placu budowy ww. zadania, natomiast odbiór końcowy robót budowlanych nastąpił w dniu 10.11.2017r.

Pisaliśmy:


red.
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją