Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Artyści z Zaolzia ruszą na ratunek zabytkowym organom

W niedzielę, 24 listopada 2013, o godz. 17:00 w kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się kolejny koncert w ramach akcji ''Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego''. Tym razem w akcję zbierania funduszy na remont zabytkowych organów Sauera włączają się wspaniali muzycy z Zaolzia, łącznie ponad stu wykonawców.

Listopadowy koncert zapowiada się bardzo interesująco. W programie dzieła muzyki chóralnej, utwory solowe oraz organowe. Wystąpią znakomite chóry Polskiego Towarzystwa Artystycznego Ars Musica: Collegium Iuvenum z Polskiego Gimnazjum w Czeskim Cieszynie oraz chór mieszany Canticum Novum. Zespoły prowadzą ożywioną działalność koncertową i są laureatami wielu prestiżowych konkursów chóralnych. Założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem obu zespołów jest dr Leszek Kalina.

Obok muzyki chóralnej zabrzmią utwory solowe w wykonaniu utalentowanej wokalistki Noemi Bocek i towarzyszącego jej klawiszowa Filipa Macury – gwiazd zaolziańskiej sceny muzycznej. Dopełnieniem programu będzie brzmienie organów, na których zagra znakomita organistka Marta Wierzgoń z Karwiny. Koncert poprowadzą Ewa Sikora (Czeski Cieszyn) i Piotr Sikora (Cieszyn).

Organizator akcji, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie, serdecznie zaprasza wszystkich na tę niezwykłą muzyczną ucztę. Więcej informacji na temat akcji, instrumentu oraz wykonawców można znaleźć na stronie www.ratujmyorgany.pl

Portral OX.PL jest patronem medialnym akcji.

(mat.pras.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: