Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Artyści z Gdańska w Cieszynie

W środę (30.10.2019) w Galerii Uniwersyteckiej w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy „Środek widnokręgu”. Zaprezentowane zostały prace pedagogów Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Prace artystów z drugiej strony Polskie można podziwiać w Galerii (ul. Bielska 62 w Cieszynie) do 26 listopada 2019 roku.

- Mamy tutaj styczność z różnymi formami rzeźby, jak widać już na pierwszy rzut oka, rzeźba nie jest jednorodna, chociaż znajdziemy również wspólne mianowniki. To pokazuje, jaka jest skala możliwości w obszarze rzeźby. Jak wielu problemów i obszarów działania rzeźba może dotykać – wyjaśniano podczas wernisażu, jednocześnie wskazując, że aktualnie Gdańsk, oprócz Wrocławia jest jednym z głównych ośrodków rzeźby w Polsce.

Jak podkreślano podczas wernisażu, tytuł wystawy, czyli „Środek widnokręgu”, miał skupić uwagę na artyście, który opisuje rzeczywistość zgodnie z własną wrażliwością i wizją. Każdy artysta jest wiec na swój sposób środkiem własnego widnokręgu i opisuje świat, w który oglądając jego prace, się zanurzamy. Tytuł miał spiąć różne indywidualności wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku w jednej przestrzeni.

Na wystawie zaprezentowane zostały prace pedagogów Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Wśród artystów, którzy zdecydowali się pokazać swoje dzieła w Cieszynie, znaleźli się: Mariusz Białecki, Katarzyna Józefowicz, Ludmiła Ostrogórska, Janina Rudnicka, Wojciech Sęczawa, Jan Szczypka, Magdalena Góra, Sylwia Jakubowska-Szycik, Katarzyna Jóźwiak-Moskal, Robert Kaja, Adriana Majdzińska, Małgorzata Kęcka-Rozenkranz, Tomasz Skórka, Tomasz Sobisz i Marek Targoński.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: