Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Arkadiusz Popławski odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi

Arkadiusz Popławski - organista archikatedry we Fromborku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody Śląskiego za działalność artystyczną i za zasługi na rzecz rozwoju amatorskiego ruchu muzycznego na Śląsku.

Arkadiusz Popławski, jako wybitny organista wielokrotnie koncertował z Chórem Mieszanym „Echo” z Zebrzydowic. Jego mistrzowskie umiejętności wielokrotnie były oklaskiwane podczas koncertów na Śląsku Cieszyńskim a także w całym kraju. 

Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 9 stycznia 2014 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach a wręczył je Wicewojewoda Śląski Andrzej Pilot.

Arkadiusz Popławski pochodzi z Raciborza. Jest wybitnym organistą, improwizatorem i akompaniatorem. Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Od 2007 roku współpracuje artystycznie z Chórem Mieszanym ,,Echo” z Zebrzydowic. Od 2012 roku pełni funkcję organisty Archikatedry we Fromborku. 

 -  Gratulujemy serdecznie wysokiego Odznaczenia, życzymy dalszych sukcesów artystycznych, liczymy na kontynuację współpracy artystycznej z Chórem ,,Echo” i piękne koncerty organowe dla słuchaczy na Cieszyńskiej Ziemi.- mówi Jadwiga Sikora, dyrygent zebrzydowickiego chóru. 

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: