Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Apoloniusz Tajner: mamy trzech liderów

Po wczorajszej (21.11) konferencji prasowej, która odbyła się z okazji inauguracji Pucharu Świata, na pytania dziennikarzy odpowiadał Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Zapytany o to, w jakiej formie są zawodnicy polskiej kadry, wskazał na zdecydowanych trzech liderów. - Jak wynika z ostatniego procesu treningowego, są to Stoch, Żyła i Kubacki. Jeśli chodzi o Maćka Kota, to trener Dolezal [na konferencji - dop. red.] mówił o nim bardzo wstrzemięźliwie. Ja wiem, że on bardzo poprawił swoją dyspozycję i wraca do dobrej formy. Taka sytuacja, że 2-3 sezony są słabsze, dotyczyła nawet Małysza. Może być tak, że 2 lata nie wychodzi, a później się odpala, to widać też po innych zawodnikach. Jeżeli tak się dzieje, to jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe - wyjaśniał.

Prezes PZN podkreślał także, że poziom wszystkich zawodników jest coraz wyższy. - Jakub Wolny cały czas, powoli, ale systematycznie podnosi swoją dyspozycję i poziom. To lider na przyszłość - będzie mógł odgrywać tę rolę za 3-4 lata. Jest też Stefan Hula, który skacze na swoim stałym, dobrym poziomie. Kadra B też podeszła bliżej - Paweł Wąsek, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, na którego ja bardzo liczę. To jest talent tej miary co Adam Małysz czy Kamil Stoch. Miał jednak problemy ze wzrokiem, to bardzo mu przeszkadzało. W tym roku jednak wygląda na to, że będzie to zawodnik, który częściej będzie startował w Pucharze Świata. Mamy więc szeroką grupę. 13 zawodników ma prawo startu w PŚ i są to zawodnicy, którzy realnie mają szansę dostać się do czołowej 50 - uważa Apoloniusz Tajner.

Całą konferencje prasową transmitowaliśmy na Facebooku:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-11-22 17:54:58
krzysztof.nn: trzech liderów??... tak naprawdę to mamy jednego lidera - ba, W o d z a - i ten oto W ó d z urządził p o ł a j a n k ę swojej koleżance z PiS Małgorzacie Golińskiej. Posłanka podpadła W o d z o w i, bo jako najwyraźniej j e d y n a uczciwa i przyzwoita osoba z PiS wyłamała się i zagłosowała p r z e c i w k o kandydaturze Stanisława P i o t r o w i c z a na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.
2019-11-22 18:18:53
krzysztof.nn: p.s. panu senatorowi Tadeuszowi K o p e ć życzymy spokojnego weekendu po tygodniu ciężkiej o r k i w Warszawie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: