Aplikacja, która może uratować życie

Nie trzeba szukać telefonu, odblokowywać go, wybierać numeru, czekać na połączenie w przypadku zagrożenia . Informatyk z Cieszyna stworzył aplikację na telefon „Be Safe”, która pozwoli na szybkie i sprawne wezwanie pomocy dzięki komendzie głosowej. Aplikacja będzie dostępna dla użytkowników w pierwszej połowie 2019 roku.

Daniel Dutkiewicz wspólnie z żoną pracuje nad aplikacją dzięki której będziemy mogli czuć się bezpieczniej. Apka „Be Safe” powstała z potrzeby – przyznał w rozmowie z OX.PL informatyk z Cieszyna. Aplikacja ma za zadanie przyspieszyć proces wzywania pomocy dzięki komendzie głosowej. Chociaż technologia jest tak bardzo rozwinięta, nie ma prostego i szybkiego sposobu na skontaktowanie się z inną osobą, aby uzyskać pomoc w przypadku kiedy ktoś nas zaatakuje, czy poczujemy się słabo – mamy udar, atak serca – tłumaczy Dutkiewicz.

Komenda głosowa uruchomi odpowiednie algorytmy, które połączą nas np. z żoną, rodzicem, bratem itd. Zostaną poinformowani, że potrzebujemy pomocy, a także uzyskają informację gdzie aktualnie się znajdujemy. Najważniejsze jest hasło, które musi być co najmniej trzyczłonowe. Użytkownik sam będzie mógł je ustalić, ale są pewne zabezpieczenia. Tworzymy instrukcję dzięki której użytkownicy będą mogli dowiedzieć się jak najlepiej układać hasła – podkreśla Dutkiewicz.

Jak zapewnia nie ma na chwilę obecną takiej aplikacji. Istnieją podobne z innymi rozwiązaniami. Aplikacja jest póki co w fazie testowej. Udostępniona użytkownikom powinna zostać w pierwszej połowie 2019 roku. Nie śpieszymy się, ponieważ przy takiej aplikacji nie możemy sobie pozwolić na błędy. Chcemy nawiązać współpracę ze strażą miejską, policją – zwraca uwagę Dutkiewicz.

Aplikację będzie można pobrać bez ograniczeń, za darmo, również na starsze telefony.

 

mszt

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-11-07 10:10:21
mako: Super.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją