Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Apel policjantów i wzmożone kontrole

Niska temperatura powietrza w okresie jesienno-zimowym to zabójca osób bezdomnych. Długie przebywanie w niskiej temperaturze doprowadza do wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji do śmierci. Policja apeluje – nie bądź obojętny, jeśli zauważysz osobę bezdomną, która jest narażona na wychłodzenie organizmu poinformuj o tym Policję.

Problem bezdomności istnieje nie tylko wtedy, kiedy spada temperatura na zewnątrz, ale właśnie jesień i zima jest najtrudniejszym okresem do przetrwania osób bezdomnych. Bezdomni szukają schronienia najczęściej w nieogrzewanych pustostanach czy też ogródkach działkowych. Często koczują na klatkach schodowych chroniąc się przed chłodem. Głównie te miejsca odwiedzają policjanci, by nieść im pomoc.

Policja apeluje by nie przechodzić obok osoby bezdomnej może nawet nietrzeźwej, która pod wpływem alkoholu nie czuje chłodu, ale gdy zaśnie może już się nie obudzić z powodu wychłodzenia organizmu. - Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. – apelują policjanci i dodają - Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997).

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: