Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Antyoksydanty. Czy pomagają radzić sobie z chorobami cywilizacyjnymi?

Choroby cywilizacyjne stanowią problem naszych czasów. Do tego dochodzi przedwczesne starzenie się organizmu, kłopoty z pamięcią, procesy zwyrodnieniowe oraz pogarszanie się stanu skóry i włosów. Głównego winowajcy tego stanu rzeczy naukowcy upatrują w wolnych rodnikach. Wolne rodniki są to tak zwane reaktywne formy tlenu, czyli cząsteczki, które w procesie przetwarzania tlenu przez organizm uzyskały formę z niesparowanym elektronem.

Ten elektron starają się aktywnie pozyskać pobierając go z tkanek organizmu. Jest to naturalny proces, który w warunkach równowagi jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Problem zaczyna się wtedy, gdy wolnych rodników jest zbyt dużo, zaś brakuje antyoksydantów. Stan taki nazywany stresem oksydacyjnym. Wówczas wolne rodniki zaczynają uszkadzać zdrowe tkanki organizmu.

Antyoksydanty pełnią w organizmie funkcję regulacji ilości wolnych rodników. Oddają one wolnym rodnikom elektron, dzięki czemu neutralizują je i pozwalają wydalić je z organizmu. Niestety w obecnych czasach, zatrucie środowiska, nieprawidłowa dieta, brak ruchu i palenie papierosów, przyczyniają się do namnażania się wolnych rodników w organizmie. Jest ich znacznie więcej, niż mogą zneutralizować antyoksydanty produkowane przez organizm i dostarczane z dietą. Dlatego też warto tak dostosować swoja dietę, aby zapewniała jak najwięcej antyoksydantów oraz dostarczać antyoksydanty w postaci suplementów diety.

Źródłem antyoksydantów są warzywa i owoce, zarówno świeże jak i poddane obróbce termicznej. Dlatego też warto zwiększać ich ilość w diecie, a jednocześnie ograniczać ilość żywności wysoko przetworzonej, pełnej cukru i niezdrowych tłuszczy. Ważne źródło antyoksydantów stanowią również naturalne zioła i przyprawy.

Jednym z najsilniejszych antyoksydantów jest kurkumina, będąca składnikiem preparatu Grinday NoOxi. Kurkumina, czyli składnik egzotycznej przyprawy kurkumy, jest dość trudno przyswajalna w postaci spożywanej w jedzeniu, szczególnie, że kurkuma traci część wartości pod wpływem obróbki termicznej. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest przyjmowanie jej w postaci suplementu diety. W preparacie Grinday NoOxi kurkumina jest specjalnie powlekana, dzięki czemu odpowiednio się wchłania.

Kurkumina wspiera pracę mózgu, działa przeciwnowotworowo, wspomaga układ trawienny, a nawet pomaga w odchudzaniu. Dzięki zawartości ekstraktu z pestek winogron preparat ten wspiera błonę komórkową przed rozpraszającym działaniem wolnych rodników. Natomiast dzięki silnym właściwościom kurkumy, wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Zaś dzięki zawartości korzenia rdestowca ostrokończystego, pomaga chronić przed wolnymi rodnikami.

Oprócz warzyw i owoców, dobrym źródłem antyoksydantów są preparaty oparte o naturalne ekstrakty roślinne, które dbają o równowagę w organizmie, tak aby nie doszło do nadmiaru antyoksydantów, który jest również niekorzystny. Dlatego też warto czytać etykiety i upewnić się, że dany preparat został wyprodukowany z naturalnych ekstraktów ziołowych.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: