Anna Mikołajek trzecia w Polsce

Anna Mikołajek z Bażanowic zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Enduro w klasie kobiet.

Zawody składały się z 10 rund, które odbywały się w różnych częściach Polski np. w Wałbrzychu, Nowym Sączu, czy Malechowie.

Enduro to rodzaj sportu motorowego polegający na pokonywaniu trasy o nawierzchniach terenowych, jak i asfaltowych. Motocykle w enduro są bardzo podobne do motocykli używanych w motocrossie. Jednak występują pomiędzy nimi różnice. Motocykle enduro np. są dopuszczone do ruchu ulicznego (muszą spełniać przepisy ruchu drogowego), są cięższe i mają inną charakterystykę zawieszenia, tym samym są bardziej przystosowane do jazdy po trudnym terenie (błota, wzniesienia).

Mieszkanka Bażanowic startuje na motocyklu o pojemności 250 cm³, jest zawodniczką Beskidzkiego Klubu Motorowego Bielsko-Biała, a jej przygoda z enduro rozpoczęła się 6 lat temu.

W bieżącym roku Anna Mikołajek wywalczyła już drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Śląska i Opolszczyzny w Cross Country, ścigała się w Winowie, Biskupicach i Głuchołazach. Ubiegły rok też zalicza do bardzo udanych – wywalczyła m.in. 1 miejsce w Pucharze Polski Enduro w klasyfikacji generalnej w klasie kobiet, oraz 1 miejsce w Pucharze Śląska i Opolszczyzny w Cross Country.

red./mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją