Anglojęzyczne prezentacje w Szkole Alternatywnej

Uczniowie z siedmiu szkół podstawowych spotkali się 14 czerwca w murach Alternatywnej Szkoły Podstawowej w Cieszynie na Festiwalu Języka Angielskiego English Sweets.

 Przegląd nie miał formy konkursu. Ważne było, by zaprezentować przygotowane przez uczniów anglojęzyczne scenki szlifując przy tym ten język. Była to jubileuszowa, dziesiąta już edycja tego festiwalu.

- Bardzo się cieszę, że tak licznie w tym roku wybraliście się na nasz festiwal – mówiła rozpoczynając przegląd Paulina Paleczna-Brzuska, anglistka Alternatywnej Szkoły Podstawowej, główna organizatorka festiwalu dziękując jednocześnie nauczycielom, którzy uczniów przygotowali, którym się chce robić coś poza programem, którzy mają pasję.

Dyrektor szkoły Marcela Tessar dodała, że w tych murach spotykamy się po raz ostatni i ma nadzieję, że na następną edycję festiwalu, która będzie organizowana już w nowej siedzibie szkoły na ulicy Czytelni Ludowej. 

Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom opanowania języka angielskiego. Przedstawiali scenki rodzajowe ze skomplikowanymi dialogami, a także śpiewali anglojęzyczne piosenki. W przeglądzie wzięły udział szkoły: Alternatywna SP, SP nr 1, 2 i 4 oraz katolicka i ewangelicka szkoła w Cieszynie, a także SP nr 3 z Ustronia. Wszyscy wrócili z przeglądu z drobnymi upominkami oraz, co najważniejsze, w dobrych humorach, z bagażem nowych doświadczeń językowych i nawiązanymi znajomościami z uczniami innych szkół.

(indi)

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją