Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Andrzejki” z Cohenem i   Stachurą

W ciągu całego roku bywają w kalendarzu takie daty, a może lepiej powiedzieć przypisane im imiona, które szczególnie są świętowane. Nie inaczej jest z datą 30 listopada i obchodzonymi wówczas „Andrzejkami”. Organizowane są domówki w mniejszym gronie jak również koncerty w większym gronie. Również 30.11.br. na deskach ustrońskiego Miejskiego Domu Kultury „Prażakówka” odbędzie się Koncert Andrzejkowy - "Cohen, Stachura, Kondrak" w wykonaniu Jana Kondraka na gitarę i głos męski.

Leonard Cohen był artystą jedynym w swoim rodzaju. Był niekwestionowaną ikoną muzyki i poezji drugiej połowy XX wieku, mistykiem słowa. Dystyngowanym człowiekiem o wielkiej klasie, który traktował życie z poczuciem humoru i dystansem. Podczas występów hipnotyzował publiczność swoją charyzmą i zachrypniętym, niskim głosem. Do największych przebojów należą m.in. „Suzanne”, „Famous Blue Raincoat”, „Hallelujah”, „Dance Me to The End of Love”, „Tower of Song”.

Edward Stachura to polski poeta, prozaik, pieśniarz i tłumacz. Zaliczany do grona polskich twórców „przeklętych” i „kaskaderów literatury”. Już za życia stał się legendą, którą zresztą sam współtworzył. Do znanych większości jego utworów należą: „Życie to nie teatr”, „Ballada dla Potęgowej”, „Jest już za późno, nie jest za późno”, "Nie ma szczęśliwych miłości" czy "Brookliński most".

Jan Kondrak to autor, kompozytor i wykonawca piosenek, tłumacz, publicysta i prozaik, współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

 W ostatni dzień listopada wykona m.in. piosenki Edwarda Stachury, Leonarda Cohena oraz możliwe, że również coś własnego. Bilety w cenie 20 zł dostępne są na www.mdk.ustron.pl/sklepik oraz w kasie MDK.

 AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: