Amazonki świętowały rocznicę

W piątek (15.09) 20. rocznicę utworzenia lokalnego oddziału Stowarzyszenia Amazonek świętowały panie z Cieszyna. Amazonki, to kobiety które zmagały się, bądź dalej zmagają się z rakiem piersi, oraz które chcą wspierać inne panie dotknięte tym problemem. Dziś miały okazję wspólnie świętować.

W piątek (15.09) 20. rocznicę utworzenia lokalnego oddziału Stowarzyszenia Amazonek świętowały panie z Cieszyna. Amazonki, to kobiety które zmagały się, bądź dalej zmagają się z rakiem piersi, oraz które chcą wspierać inne panie dotknięte tym problemem. W piatek miały okazję wspólnie świętować. Wydarzenie zaczynało się o godznienie 12:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Obchody łączyły w sobie cechy uroczystości i zwyczajnego spotkania w gronie dobrych znajomych.

- Jesteśmy tutaj dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz europosła, pana Jana Olbrychta. Bez ich pomocy, najprawdopodbniej trudno byłoby nam zorganizować takie wydarzenie. Działamy tutaj już od 20 lat, i będziemy działać mam nadzieję znacznie dłużej. Poznałyśmy wiele osób, w naszej organizacji nawiązały się przyjaźnie. Wspieramy się nawzajem w trudnych chwilach, dlatego cieszę się, że mogłyśmy teraz się spotkać, aby razem świętować - mówi pani Joanna Miś, aktualna prezes lokalnego oddzaiłu Amazonek.

O godzinie 12:00 jubileusz rozpoczął się oficjalnymi przemowami. Następnie przeczytane zostały listy gratulacyjne, dla najbardziej zasłużonych pań. Po części oficjalnej przyszła pora na pokaz mody oraz biesiadę przy akompaniamencie góralskiej muzyki. Panie dobrze się bawiły. Na miejscu można również było znaleźć niewielki poczęstunek, który uświetnił całe wydarzenie. Zabawa trwała przez kilka godzin i była otwarta praktycznie dla wszystkich, gdyż Amazonki bardzo chętnie witały ewentualnych gości.

Joanna Świba

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją