Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Alekino we Frysztacie i Zebrzydowicach

''Pokot'' w reżyserii Agnieszki Holland to główny film dzisiejszego (08.09.2017) przeglądu kultowych filmów polskich w Karwinie pt. ''Alekino''. W piątek, 8 września, na dzień z filmem zaprasza Koło PZKO we Frysztacie. Przegląd to jeden z elementów wspólnego projektu zebrzydowickiego GOKu i koła PZKO Karwina Frysztat. Końcem września, podobne wydarzenie odbędzie się w Zebrzydowicach..

Impreza rozpocznie się o godz. 11:00 w Domu PZKO pokazem filmu przyrodniczego „Łowcy miodu”. O godz. 13.00 będzie można obejrzeć dramat „Gorejący krzew” w reżyserii Agnieszki Holland. Z kolei o godz. 16.30 zostanie wyświetlony film biograficzny „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego.

Punktualnie o godz. 19.00 odbędzie się  spotkanie z reżyserem Alfredem Kulą połączone z projekcją filmu dokumentalnego  o Andrzeju Szewczyku „Wierzę w przeżycie”.  (więcej o filmie przeczytać można w artykule: Andrzej Szewczyk dzieli. Także po śmierci )

Dzień z kinem zakończy  film „Pokot”, który powstał na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

- Dzięki unijnemu dofinansowaniu, udało się wyremontować ogrody we frysztackim PZKO a my z kolei cieszymy się, że naszą sala widowiskowa dostosowana zostanie do możliwości wyświetlania filmów  i takie imprezy jak w Karwinie będzie można organizować i u nas. Wkrótce zdradzimy szczegóły naszego przeglądu na który już dziś zapraszamy! – mówi Małgorzata Guz z  GOK Zebrzydowice.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-08 19:29:17
bronek91: Dziwne, że sympatycy i antypatycy flintkorzy, drwali i wszelkiego rodzaju ekologów jeszcze się nie wypowiedzieli. Ten film idealnie odwzorowuje polską Anatolię i wszelkiego rodzaju post-komusze układy, które zapomniały o swym pochodzeniu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: