Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ale chemia!

W Strumieniu gimnazjaliści uczą się chemii i fizyki w nowoczesnej sali fizyczno-chemicznej. Dzięki nowoczesnej technologii będą prowadzić badania wraz ze swoimi kolegami z Czech.

Od nowego roku szkolnego uczniowie gimnazjum w Strumieniu mogą korzystać z nowej pracowni fizyczno-chemicznej. Jednak sala i nauka nie jest zwyczajna. Dzięki transgranicznemu projektowi „Razem odkrywamy świat” szkoły ze Strumienia i miasta Senova w Czechach wzbogaciły się o sprzęt, którego zazdrościć mogą placówki z całej okolicy. –W Strumieniu z okazji roku Marii Skłodowskiej Curie powstała pracownia fizyczno-chemiczna. Mamy tu nowoczesne urządzenia, komplet mebli przystosowanych do chemicznych doświadczeń i pełne wyposażenie do przeprowadzania zajęć z zakresu fizyki i chemii. Nasi partnerzy z Czech mają natomiast pracownię biologiczno- geograficzną wyposażoną na równie wysokim poziomie – mówi Lilla Salachna-Brzoza, dyrektorka Gimnazjum w Strumieniu. 

Jednak to nie wszystko. Do nauki młodzież wykorzystuje nowoczesne środki dydaktyczne i współpracuje z kolegami z Czech. – Uczniowie będą się dzielić swoją wiedzą na platformie e-learningowej, będą brali udział w wyjazdach studyjnych – dodaje dyrektorka. Jest planowany m.in. wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Młodzież będzie również miała kontakt ze środowiskami naukowymi.

Podsumowaniem projektu będzie wydanie szkolnej mini-encyklopedii wraz z płytą DVD.

 

To już kolejny projekt realizowany przez to gimnazjum. Poprzednio w ramach projektu "Podróz przez historię" młodzież mogła zgłebić wiedzę historyczną i rozwijać zainteresowania historyczne, kulturalne, literackie, a także uczestniczyć w wycieczkach edukacyjnych czy spotkaniach ze świadkami przeszłości.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: