Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Aktywny Samorząd 2020 online

Jak to ma miejsce każdego roku tak i obecnie Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przyjął i podał do publicznej wiadomości dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2020 roku.

Dokument określa sposoby wydatkowania pieniędzy ze środków PFRON przeznaczonych na rehabilitację osób niepełnosprawnych w ramach ww. PROJEKTU.  PFRON zagwarantował rekordowy budżet na realizację programu w tym roku i wynosi on 181,5 mln zł. Od dnia 1 marca br. wniosek o dofinansowanie składa się przez Internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) - bez straty czasu, wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.

System SOW wyposażony jest we wszystkie potrzebne formularze i wzory, m.in.: wniosków o dofinansowanie, umów dofinansowania, korespondencji oraz w inne funkcjonalności, ułatwi realizację programu. Wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku lub zawarcia umowy dofinansowania lub rozliczenia dofinansowania, Wnioskodawca może skanować/powielać w formie elektronicznej i takie będą podstawą oceny formalnej i merytorycznej wniosku oraz zawarcia umowy i rozliczenia dofinansowania.  Wszystkie osoby niepełnosprawne, które chcą złożyć wniosek w formie elektronicznej muszą mieć założony Profil Zaufany na platformie ePUAP.

Na naszym terenie realizatorem projektu z ramienia PFRON-u jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie. Wszelkie wnioski w formie papierowej będą przyjmowane właśnie w tym miejscu. W rozmowie telefonicznej uzyskaliśmy informację, że obecnie nie są przyjmowane wnioski papierowe dot. „Aktywnego Samorządu 2020” oraz o dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym.

Termin przyjmowania ww. wniosków w formie papierowej będzie ogłaszany po podjęciu przez Radę Powiatu Cieszyńskiego uchwały w sprawie określenia zadań realizowanych w roku 2020 ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych.  Terminy te będą podane na stronie internetowej cieszyńskiego PCPR oraz na pewno taką informację zamieścimy na łamach naszego portalu.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: