Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Marcowe kino premier w cieszyńskim „Piaście”

Koronawirus się rozprzestrzenia, jednak na razie na naszym terenie nie odnotowano na niego zachorowań. Tak więc mamy nadzieję, że zaplanowane w najbliższym czasie wydarzenia dojdą do skutku. W świecie filmowym czeka nas w marcu kilka ogólnopolskich premier. Na trzy takie filmy zaprasza cieszyńskie kino „Piast”.

Pierwszym filmem, który swoją premierę ogólnopolską miał w Cieszynie 7 marca jest polski dramat z 2020 r. w reżyserii Jana Komasy „SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER”. Druga część głośnej „Sali samobójców” – wielkiego przeboju z 2011 roku. Nowa odsłona kultowego dzieła Jana Komasy („Miasto 44”) to elektryzujący cyber-thriller – współczesna wersja „Romea i Julii”, będąca uniwersalną opowieścią o miłości, która przeradza się w hejt.  Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa.  Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem wywiązywania się z obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.
Film można obejrzeć w Cieszynie do 15.03.2020 r.

Kolejna premiera ogólnopolska w “Piaście” będzie miała Miejsce 13 marca, a będzie to polski film historyczno – biograficzny “Zieja” w reżyserii Roberta Glińskiego. Historia niezwykłego życia księdza Ziei, duchownego, działacza społecznego, tłumacza, publicysty i pisarza religijnego, skupia w sobie wszystko to, co najważniejsze w polskiej historii XX wieku. Ksiądz Zieja był naocznym świadkiem wojny polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej 1939 roku, powstania warszawskiego, a także początków Komitetu Obrony Robotników (KOR). Był nie tylko świadkiem tych wydarzeń, ale miał też na nie wpływ. Pełnił posługę duszpasterską jako kapelan wojskowy podczas wojny polsko-rosyjskiej. Był też kapelanem Szarych Szeregów i Armii Krajowej w czasie II wojny światowej, a w swojej działalności nie ulegał fasadowemu patriotyzmowi.  Film „Zieja” to epicki obraz oferujący widzom wędrówkę przez historię Polski XX wieku. Przewodnikiem w tej podróży jest charyzmatyczny, mądry i bezkompromisowy ksiądz, Jan Zieja.  Ten tytuł na dużym ekranie do 26.03.2020 r.

 

Jeżeli wirus nie pokrzyżuje masowych wydarzeń w naszym powiecie, to 23 marca zapraszamy na trzecią ogólnopolską premierę w „Piaście”. Od tego dnia można będzie zobaczyć historyczno – biograficzny film „SKŁODOWSKA. RADIOACTIVE” w reżyserii Marjane Satrapi. Film o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu pewnej kobiety z dalekiej Polski,  która zadziwiła najpierw naukowy Paryż, a wkrótce potem cały świat!  Młoda, lecz ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale i całego świata.  Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór, a niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.  Ten film będzie grany do 02.04.2020 r.

 

Więcej szczegółów, godzin emisji, pozostałe tytuły do obejrzenia na stronie internetowej kina oraz na plakatach w siedzibie kina.

AK, mat. Piasta

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-07 10:28:38
krzysztofmn: a co z Zenkiem??...
2020-03-07 10:46:32
pogromca ciemnoty: Dobre są te kciuki w górę i dół. Teraz lepiej widać ile jest tego ciemniastwa, które nic złego nie powie na tą katolicko kościelną sektę.
2020-03-07 17:56:30
pogromca ciemnoty: Już pięć kciuków w dół. A nie mówiłem.
2020-03-07 17:56:30
pogromca ciemnoty: Już pięć kciuków w dół. A nie mówiłem.
2020-03-07 17:56:30
pogromca ciemnoty: Już pięć kciuków w dół. A nie mówiłem.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: