Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

(aktualizacja) Wyciągi narciarskie zamknięte? Beskidzkie samorządy oburzone

Przedstawiciele samorządów "Beskidzkiej 5" - czyli Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisły - rozmawiali dziś (23.11) o wypracowaniu wspólnego stanowiska na temat wprowadzonych obostrzeń dotykających branżę turystyczną, które skierowane będzie do Rządu RP.

Jak zapowiedział w sobotę (21.11) premier Mateusz Morawiecki, termin przyszłorocznych ferii zimowych będzie ujednolicony dla całego kraju (4-17.01), przy czym obowiązywać będzie w ich trakcie zakaz organizacji wyjazdów wypoczynkowych. Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem, zamknięte w tym czasie mają być także wyciągi narciarskie.

Spośród gmin "Beskidzkiej 5" jako pierwszy swój sprzeciw wobec planowanych zmian wyraził burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy. - Odbieram dziś wiele słów oburzenia od właścicieli wyciągów narciarskich, właścicieli hoteli, pensjonatów i kwater w domach prywatnych, szkół i serwisów narciarskich, pojedynczych instruktorów narciarstwa i snowboardu. Wszyscy stanęliśmy w obliczu klęski finansowej - podkreślał w specjalnym oświadczeniu.

W podobnym tonie wypowiadają się włodarze Ustronia i Wisły. - Zmiany te biją w podstawy funkcjonowania gmin uzdrowiskowych. W hotelarzy, właścicieli pensjonatów, całą gastronomię, właścicieli i zarządców wyciągów narciarskich i wszystkich innych firm, które w czasie zimowym pracują, kooperują w otoczeniu tych aktywności na swoje utrzymanie – innymi słowy na przeżycie - napisał na Facebooku Przemysław Korcz. - Nie możemy sobie pozwolić na stratę całego sezonu zimowego, a na razie tak wyglądają rządowe zapowiedzi w tej sprawie - dodaje Tomasz Bujok.

Szczegółowe informacje na temat wprowadzonych obostrzeń dostępne są na portalu premier.gov.pl

Aktualizacja

Jak informuje Urząd Gminy Brenna, wspólne stanowisko "Beskidzkiej 5" poznamy w środę (25.11).

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-23 13:17:25
wyśmienity cwaniaczek: nie żal mi tych krezusów narciarskich , którzy stawiają wyciągi z pieniędzy które im w szafie zalegają... ŻAL MI HANYSÓW , POPAPRAŃCÓW KTÓRZY DZIĘKI TEMU ZOSTANĄ W DOMU I NIE BĘDĄ POWODOWAĆ KORKÓW NA DROGACH ,NIE BĘDZIE MOŻNA USŁYSZEĆ HANYSOWSKIEJ "GODKI" I ZOBACZYĆ HONYSOWSKIEGO "NAPINANIA SIĘ " na każdym kroku.... NO I "KAWA" W ĆIŃKIM SZKLE SE BYDZIECIE MUSIELI NA GRUBIE WYPIĆ .... :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: