Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Akcja ratunkowa trwa!

Blisko 150 strażaków zawodowych i ochotników pracuje na miejscu wybuchu, do którego doszło dziś (04.12.2022) rano w Ustroniu.

Ponad połowa gruzowiska została już usunięta. Nadal jednak nie natrafiono na dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie są pod gruzami. Według świadków mężczyźni prawdopodobnie w chwili tragedii byli w domu.

Sąsiedzi twierdzą, że nie widzieli nikogo uciekającego z budynku. Ciągle jest domniemanie, że mogą być wewnątrz. – powiedział Przemysław Korcz, burmistrz Ustronia. Teren wybuchu został podświetlony. Na miejscu pracuje koparka i koparko-ładowarka. - Nie odnaleźliśmy w tej chwili jeszcze tych mężczyzn. Psy ratownicze nie podjęły tropu. Sprzęt ciężki systematycznie po kawałku odgruzowuje miejsce. Potem wchodzą strażacy, którzy ręcznie przerzucają gruz. – wyjaśnił mł. bryg. Michał Pokrzywa, rzecznik PSP w Cieszynie.

Podczas akcji strażacy wynieśli jeszcze siedem butli z gazem. Przypomnijmy, do tragedii doszło prawdopodobnie wskutek wybuchu butli z gazem. Jedna osoba została uratowana i odwieziona do szpitala. Trzy osoby, w tym matka z dzieckiem, w chwili wybuchu przebywało poza domem. Dom składał się z dwóch części. W jednym z mieszkań przebywały cztery osoby, w drugim –dwie. W wyniku wybuchu znaczna część domu zawaliła się.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: