Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Akcja GOPR na Baraniej Górze

Chociaż na Śląsk Cieszyński zawitała wiosna, w górach wciąż jest zimno i niebezpiecznie. Przekonała się o tym turystka, która w czwartek (01.04) odłączyła się od grupy, podczas wyprawy na Baranią Górę. Na szczęście ratownicy GOPR po raz kolejny stanęli na wysokości zadania.

Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w czwartek o 4 nad ranem – turyści wyruszyli na Baranią Górę, aby podziwiać wschód słońca. Niestety, wyprawa nie przebiegała zgodnie z planem - do CSR dotarło zgłoszenie o kobiecie, która odłączyła się od grupy (3 os.) zmierzającej do bacówki na Hali Baraniej: ratowana jest przemoczona, nie ma siły iść dalej, nie zna terenu, nie wie skąd wyszła i gdzie idzie (wie tylko, że do bacówki), nie ma wyposażenia turystycznego. Ratownikom po wysłaniu linka do pobrania aplikacji Ratunek udaje się uzyskać współrzędne ratowanej. Podejmują również bezskuteczne próby kontaktu z grupą, z którą poruszała się kobieta – relacjonują przebieg akcji ratownicy GOPR.

Pierwszy ratownik dotarł do poszkodowanej o 6:15 - Kobieta jest mocno wychłodzona, znajduje się w 2 stopniu hipotermii, zostaje zabezpieczona termicznie i medycznie – wyjaśniają uczestnicy wyprawy ratunkowej. Po przybyciu na miejsce kolejnych GOPR-owców rozpoczęła się akcja ewakuacyjna. Wyprawa zakończyła się o 10:00.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-02 20:38:14
marian1951: Przekonała się , że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Jej nie było to dane.
2021-04-03 12:15:31
koszor: Babka bez przygotowania w góry się wybiera to jedna głupota, ale postawa reszty grupy jest godna pożałowania. Co jest z nami nie tak, że nawet w takich sytuacjach nie mamy ludzkich odruchów?
2021-04-03 16:20:41
jahu: Teraz taka moda fejsbukowa itp. na spontaniczne wycieczki w góry. Tylko problemem jest brak przygotowania się i brak odpowiedniego ekwipunku. Prawdziwy turysta zabiera m.in.; lornetkę, kompas i mape.
2021-04-03 16:20:44
jahu: Teraz taka moda fejsbukowa itp. na spontaniczne wycieczki w góry. Tylko problemem jest brak przygotowania się i brak odpowiedniego ekwipunku. Prawdziwy turysta zabiera m.in.; lornetkę, kompas i mape.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: