Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Akademia Macierzyństwa

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być Razem” w Cieszynie zaprasza do udziału w  zajęciach z „Akademii Macierzyństwa”. Spotkanie kierowane jest do rodziców, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko, niepokoją się o jego prawidłowy rozwój, czy też chcą lepiej poradzić sobie z trudnościami wychowawczymi.

Akademia Macierzyństwa jest programem realizowanym cyklicznie przez Stowarzyszenie. - Zajęcia kierowane są do rodziców dzieci w różnym wieku. Z doświadczenia wiemy, że mamy mają większą otwartość na dzielenie się swoimi doświadczeniami, co nie znaczy, że nie czekamy również na panów -ojcowie są również mile widziani – podkreśla Anna Wąsik kierownik Domu Matki i Dziecka „Słonecznik” i Hostelu dla kobiet i dzieci "Przeciw Przemocy - Wyrównać Szanse".

Zajęcia z Akademii Macierzyństwa mają charakter rozwojowy i edukacyjny.  - Naszą filozofią jest to, by dobrze czuć się w roli rodzica i czerpać radość z kontaktu z dzieckiem. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak to zrobić? - dodaje A. Wąsik.

Spotkania służą umocnieniu siebie w roli rodzica, lepszemu radzeniu sobie z trudnościami wychowawczymi i zacieśnieniu więzi z dzieckiem. Nie są to spotkania terapeutyczne i nie mają one na celu rozwiązywanie poważnych trudności. Nabór prowadzony będzie do końca kwietnia. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki od godziny 16.00 - 18.00 w Centrum Profilaktyki, Edukacji i Terapii "Kontakt", na ul. ks. Janusza 3. Planowanych jest 9 dwugodzinnych spotkań.

Zajęcia poprowadzą: Elżbieta Kiedroń - Fałat, pedagog i psychoterapeuta oraz Katarzyna Kauer - psycholog, psychoterapeuta. Obie panie mają doświadczenie w pracy z rodzinami, w prowadzeniu grup rozwoju, także dla rodziców.


Informacje i zapisy – 33 479 54 55
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: