Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Adam Małysz i Jerzy Kukuczka wyróżninieni w plebiscycie

Z okazji 100-lecia niepodległości portal internetowy Onet.pl przeprowadził plebiscyt na legendę sportową stulecia. W czołowej dziesiątce, którą wybrali czytelnicy w głosowaniu, znaleźli się dwaj sportowcy związani z naszym regionem - Adam Małysz i Jerzy Kukuczka.

Co ważne, skoczek z Wisły zwyciężył w plebiscycie. Na złotą erę sukcesów Adama Małysza w latach 2001-2011 zagłosowało 19221 internautów. Przypomnijmy, iż w trakcie swojej kariery zdobył m.in. 4 Kryształowe Kule za zwycięstwo w Pucharze Świata, 3 srebrne i jeden brązowy medal Igrzysk Olimpijskich, 4 złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal Mistrzostw Świata.

Szóste miejsce w plebiscycie zajął Jerzy Kukuczka, na którego osiągnięcia zagłosowało 10437 osób. Himalaista, którego rodzina pochodziła z Istebnej, jest drugim w historii zdobywcą wszystkich szczytów Himalajów i Karakorum. Dokonał tego w przeciągu niecałych 8 lat (lata 1979-1987). Warto dodać, iż pierwszym, któremu się to udało (Reinholdowi Messnerowi) czyn ten zajął ponad 16 lat. Zmarł tragicznie 24 października 1989 na południowej ścianie Lhotse w Nepalu.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Rogers

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: