Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Adam Małysz brązowym medalistą MŚ

Do srebrnego medalu Justyny Kowalczyk, Adam Małysz „dołożył” brąz. Nasz najlepszy skoczek narciarski nie zawiódł i stanął na najniższym miejscu podium Mistrzostw Świata w skokach narciarskich rozgrywanych w Oslo. „Orzeł” z Wisły skoczył 97, 5 oraz 102m.

Będący po pierwszej serii na 10. miejscu Kamil Stoch, w drugiej poprawił swój wynik i po skoku na 101m uplasował się ostatecznie na 6. miejscu. Dobry start zaliczył także Piotr Żyła, który wywalczył dobre, 19. Miejsce.

Relację „ na żywo” z turnieju tradycyjnie mogli państwo śledzić na naszym portalu [KLIKNIJ]

Szczegółowe wyniki  [KLIKN IJ]
 

--------------------------------------------------------

Po pierwszej serii Adam Małysz zajmuje 3.miejsce (97,5 m). Do czołowej trzydziestki awansowało jeszcze dwóch Polaków. Dziesiąty po pierwszej serii jest Kamil Stoch (94m) a po skoku 93,5 m osiemnasty jest Piotr Żyła. W konkursie o tytuł Mistrza Świata prowadzi Thomas Morgenstern. Przed nami druga, decydująca seria skoków.

Relację „ na żywo” z turnieju tradycyjnie możecie państwo śledzić na naszym portalu [KLIKNIJ]
 

-----------------------------------------------------------

Czy Adam Małysz Stanie na podium? a może tym razem pierwszy raz podczas Mistrzostw Świata w skokach narciarskich zrobi to Kamil Stoch? Przekonamy się podczas dzisiejszego konkursu skoków w Oslo

Pierwsza odsłona rywalizacji o medale światowego czempionatu w skokach narciarskich odbędzie się na Midtstubakken. Obiekt, został oddany do użytku we wrześniu 2010 roku i powstał na miejscu dawnej skoczni średniej. W sobotnim konkursie zobaczymy czterech Polaków: Adama Małysza, Kamila Stocha, Tomasza Byrta i Piotra Żyłę.

Najwyższą notę piątkowych eliminacji uzyskał Japończyk Daiki Ito. Kolejny raz nie zawiódł Adam Małysz (100,5m). "Orzeł z Wisły" okazał się najlepszy wśród zawodników, którzy miejsce w "50" mieli już zapewnione.

Niewielu kibiców zdaje sobie sprawę z tego że rekordzistą normalnej skoczni w Oslo jest Polak, który osiągnął imponujący rezultat 108,5 metra (punkt konstrukcyjny to K-95). Taki rezultat osiągnął Rafał Śliż. 28-letni skoczek we wrześniu podczas Pucharu Kontynentalnego na igielicie

Relację „ na żywo” z turnieju tradycyjnie możecie państwo śledzić na naszym portalu [KLIKNIJ]

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: