Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

A może wybrać się w szamańską podróż w głąb siebie?

Niejednemu z nas marzy się zapewne oderwanie od współczesnego świata i jego problemów. A że podróże zostały bardzo mocno ograniczone, to nie pozostaje nic innego, jak podróże w otchłań internetowej sieci lub… w głąb siebie. Albo połączenie jednego z drugim. A może by tak kurs podstaw praktyki szamanizmu?

Na najbliższą sobotę, 6 marca o 18:00 zaplanowano spotkanie z chcącymi nieco więcej się o kursie dowiedzieć. Oczywiście w sieci. Jego organizator - Robert Rient wyjaśnia, że spotkanie 6 marca jest przeznaczane dla osób zdecydowanych i niezdecydowanych, a także tych po prostu ciekawskich. „Zabierz ze sobą pytania, wątpliwości i przybądź” - zachęca. 

Spotkanie w formie transmisji na żywo odbędzie się na jego stronie na Facebooku. Organizator podkreśla, że spotkanie jest informacyjne, otwarte dla wszystkich, bezpłatne a jego celem jest ułatwienie podjęcia decyzji o udziale w kursie lub zrezygnowaniu.

Jeśli ktoś zdecyduje się po tym pierwszym spotkaniu na wzięcie udziału w kursie, to czeka go sześć kolejnych sobót (począwszy od  13 marca) spędzonych na około dwugodzinnych duchowych podróżach w głąb siebie. Jednym z pierwszych punktów kursu są podstawy podróży szamańskiej przy dźwięku bębna oraz doświadczenie podróży. Spotkania odbywać będą się w prywatnej, zamkniętej grupie na platformie zoom. Będą podróże szamańskie, praca z własną intencją. Zapowiada się sześciotygodniowa przygoda, która, jak przekonuje Robert Rient może zmienić życie jej uczestników.
Uczestnictwo w całości kursu będzie już płatne, jednak w dość specyficzny sposób, dzięki czemu każdego chętnego na wzięcie udziału w wydarzeniu na to stać. Jego organizator wyjaśnia: „Aby wziąć udział w kursie wpłać dowolną, wybraną przez siebie kwotę na moje konto. Albo wpłać dowolną, wybraną przez siebie kwotę dla organizacji działającej na rzecz natury, klimatu, środowiska naturalnego. Jeśli nie masz środków finansowych, a chcesz wziąć udział w kursie, zaplanuj proszę konkretne działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego”.

Robert Rient podkreśla także, że „by uczestniczyć w kursie nie jest wymagane zrezygnowanie ze swojej duchowej praktyki czy religii. A brak doświadczenia w praktykach szamańskich nie jest przeszkodą”. Wyjaśnia, że podstawą praktyki szamanizmu określa przygotowanie przestrzeni. „Tej fizycznej, w której odbędzie się rytuał, ale przede wszystkim wewnętrznej. Postrzegam człowieka jako połączenie myśli, emocji, ciała i ducha. Dlatego przystępując do rytuału szamańskiego istotne jest przygotowanie przestrzeni intelektualnej, emocjonalnej, cielesnej i duchowej. Otworzenie rytuału jest jak wysłanie zaproszenia. Jeśli uprzątnąłem przestrzeń, przygotowałem strawę i posłanie dla gości, zarówno im jak i mi będzie łatwiej odnaleźć się podczas wizyty w alternatywnej rzeczywistości.” - wyjaśnia Robert Rient.

Robert Rient jest autorem powieści oraz artykułów o tematyce bliskiej naturze, o leczniczych i uzdrawiających właściwościach roślin, o różnych nurtach terapeutycznych, sposobach leczenia psychiki oraz pracy z emocjami. Absolwent kierunku „pedagogika zdrowia” Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pracował z osobami cierpiącymi lub poszukującymi rozwoju osobistego. Ukończył szereg kursów z zakresu psychoterapii, psychoedukacji i Rozwoju Osobistego, rozwoju osobistego, terapii oraz pracy z ludźmi. A po doświadczeniach z psychologią zwrócił swe zainteresowania w kierunku natury i właśnie szamanizmu, po drodze zapoznając się z wieloma religiami i ostatecznie - jak sam pisze o sobie - „Gdy jako dorosły człowiek opuściłem religię, wyruszyłem w wieloletnią podróż przez psychologię, różne religie i praktyki duchowe, by ostatecznie porzucić rolę wyznawcy.”

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-05 22:46:35
inigo: 6 tygodniowy kurs okultyzmu. To artykuł sponsorowany?
2021-03-06 00:04:34
jasper: Jeden szaman z Torunia wystarczy.
2021-03-06 09:32:08
koszor: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
2021-03-06 11:46:55
pikador40: W Skoczowie jest szman ktory mysli ze jest panem,niech przyjada i zobacza
2021-03-06 14:14:37
św. Patryk.: chwała bogu szamani w czarnych sukmanach i koloratkach wyszli z mody
2021-03-06 17:22:53
Życzliwy: Witamy w świecie post chrześcijańskim. Już Jan Jakub Ruseau powiedzial "zabierzcie ludziom Boga, a uwierzą w cokolwiek". Przed nami wieki ciemne.
2021-03-06 18:43:56
jasper: - [ ] Adwokacki sad ponownie musi zajac sie sprawa mec. M. Kelma, broniacego koscielnych pedofili. Po oskarzeniu o dzialanie na szkode jednej z ofiar dostal trzy lata zakazu wykonywania zawodu. PiS-owska Izba Dyscyplinarna SN go jednak uchylila i jest duze prawdopodobienstwo, ze dzieki temu sprawa sie przedawni . Mariaz pisbolszewi z polskim KK ma sie coraz lepiej nawet w tak ohydnej sprawie. Nie dziwi fakt, ze coraz wiecej mlodych ludzi nie wierzy urzednikom pana Boga.
2021-03-06 19:07:05
św. Patryk.: życzliwy - życzliwie cię sprostuję bo bulczysz - po pierwsze ten cytat, który niedokładnie przytaczasz przypisywany jest G. K. Chestertonowi, a jak już chcesz się powołać na kogoś innego to ten twój się nazywał Rousseau, Jean-Jacques
2021-03-06 19:10:56
św. Patryk.: po drugie wiele w nim racji, dla przykładu kościół katolicki swoim członkom boga zamienił w bajdurzenia, legendy, niezliczone figurki i obrazki, no i faktycznie zaczęły owieczki wierzyć w byle co - przed nami czas oświecenia
2021-03-06 19:38:19
św. Patryk.: życzliwy, mam dla ciebie jako miłośnika cytatów taki oto fragment i pytanie z jakiego to klasyka?: "Jestem w firmie. Patrzę na tę rurę, chcę ci powiedzieć, przyjacielu, że szukają ch**a do d**y"
2021-03-06 20:09:31
Antykler Forte: są dobre wieści, i to z kościelnego raportu - "W ciągu ostatnich 25 lat spadek deklaracji wiary w Boga u młodzieży wyniósł ok. 20 proc., a spadek praktyk religijnych aż o 50 proc. W Polsce jest 33,6 tys. kapłanów: 24,7 tys. księży diecezjalnych i 8,9 tys. kapłanów zakonnych oraz 1,2 tys. braci i ok. 19 tys. sióstr. Jest to efekt boomu pokoleniowego z czasów Jana Pawła II. Obecnie zgłasza się o połowę mniej kandydatów."
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: