Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

A może na plażę do Cieszyna?

To bez wątpienia jedno z największych wydarzeń sportowych w regionie. Cieszyński Rynek pełen piasku i od rana do wieczora siatkówka plażowa. Chcesz też wziąć udział w rozgrywkach na niecodziennej plaży w centrum miasta? 22-24 czerwca w Cieszynie króluje Młoda Plaża Open.

 

Na cieszyńskim Rynku trwają przygotowania do wielkiego Turnieju Plaża Open.  22-24 czerwca w Cieszynie w zmaganiach w plażówce będą mogły wziąć udział dzieci i młodzież.  – Stratujemy w Cieszynie od piątku od godz. 10.00, zgłoszenia przyjmujemy w piątek od godziny 9.00 w biurze zawodów na Rynku – informuje Marcin Strządała, członek Zarządu Głównego AZS. 

„Młoda Plaża Open” to jeden z nielicznych projektów upowszechniających, poprzez rekreację, siatkówkę plażową wśród dzieci i młodzieży, ucząc jednocześnie współzawodnictwa, integracji, a także promując pozytywne postawy z poszanowaniem zasad fair play. Tegoroczny projekt, skierowany do młodych osób – mieszkańców Województwa Śląskiego. – Organizacja tego typu przedsięwzięć sportowych, jest alternatywą dla dzieci i młodzieży na spędzanie wolnego czasu, a dodatkowo powoduje zainteresowanie wśród kolejnych młodych ludzi, z których w przyszłości mogą wyrosnąć następcy dzisiejszych Mistrzów Europy  –  informuje Katarzyna Wiśniowska - koordynator Biura Zawodów projektu Plaża Open

Turniej w Cieszynie odbędzie się w dniach od 22 do 24 czerwca na cieszyńskim Rynku. Jeśli ktoś ma ochotę na rozgrywki na plaży mu się zapisać. Zapisy przyjmowane są do piątku 22 czerwca do godziny 9.00. 

Jeśli termin cieszyńskich rozgrywek komuś nie pasuje może się zgłosić do Bielska-Białej. Tam rozgrywki zaplanowano od 6 do 8 lipca. Całe miasteczko znajdować się będzie na terenie pływalni miejskiej „Start”. 

Mecze dla młodych uczestników rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: chłopcy do lat 18 oraz dziewczyny do lat 18, ale dodatkowo nagrodzeni zostaną najmłodsi uczestnicy turnieju zarówno w grupie chłopców, jak i w grupie dziewcząt.

Na Młodą Plażę Open zapraszają Marszałek Województwa Śląskiego - Adam Matusiewicz, a także Główni Organizatorzy Marcin Strządała oraz Marcin Prus.

Chcesz podglądać przygotowania do turnieju? Zobacz Rynek on-line

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK,PK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: