Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

94 mandaty. Podsumowanie akcji ''Prędkość''

Podczas wczorajszej (14.04.2015) akcji ''Prędkość'' prowadzonej przez policję na drogach województwa śląskiego cieszyńscy mundurowi skontrolowali 110 pojazdów. Odnotowali 98 przekroczeń prędkości i ukarali mandatami 94 osoby.

Wczoraj w całym województwie śląskim od wczesnych godzin rannych prowadzona była policyjna akcja „Prędkość” [Pisaliśmy: Kierowcy! Jedźcie przepisowo]. - W działaniach uczestniczyli także mundurowi z cieszyńskiej drogówki. Celem prowadzonych cyklicznie akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych – informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

W trakcie akcji policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. - Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości, sprawdzali także wyposażenia samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci – podaje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Kontroli zostało wczoraj poddanych 110 pojazdów. - Odnotowano 98 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. 94 osoby mundurowi ukarali mandatami – mówi Domagała.

vdka

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-04-15 17:30:26
as355: Śpieszmy się POWOLI życie jest takie (do d,,y ) a tu jeszcze mandaty podrożały . Dla kogo ta kasa z podwyżki ??? na kampanie PREZYDENCKĄ .bo on to podpisał .???.
2015-04-15 20:48:33
Malkontent: Trzy proste pytania, może ktoś mi odpowie:<br /><br />1. Ilu kierowców z tych 98 piratów realnie spowodowało zagrożenie na drodze?<br />2. O ile dzięki tej akcji zwiększyło się bezpieczeństwo na drogach?<br />3. Ila kasiorki z ty 94maandatów wpłynęło do budżetu państwa?
2015-04-15 22:47:12
roczucki: ach te STATYSTYKI......ostatnio na 10 wiadomości na ox.pl 7 wiadomości to o policji. o co chodzi???????? jako zwykły obywatel wiem ze są potrzebni po co na siłę to pokazywać??? ox.pl...może więcej wiadomości o tym co trzeba zrobić w Cieszynie!!!
2015-04-16 08:14:13
szejker: Tak jak mówiłem, w Polsce zaczyna robić się nagonka i kontrolowanie, a gdy widzimy policję to się boimy chociaż nawet nie jesteśmy niczemu winni. Do tego drogie mandaty. Niestety, człowiek jest omylny i może np. nie zauważyć jakiegoś znaku. MANDAT! A wszystko pod dobrą przykrywką, w imię bezpieczeństwa. Ktoś kogoś rozwali na pasach to media potrafią dudnić o tym cały tydzień, w kółko jedno a to samo.<br />Wystarczy na youtube wpisać: łopatowanie<br />MANDAT! MANDAT!
2015-04-16 08:18:57
szejker: Co do przekraczania prędkości... ok, rozumiem, 50 to 50. Ale czasy się zmieniły, samochody również. Sam jeżdżąc 20-letnim autem miałem strach, żeby wyhamować na mokrej nawierzchni, więc rozumiałem te ograniczenia na każdym kroku. Ale teraz? ABS, ASR, opony szerokości np. 225, auto jak przyspawane do drogi. A ty pyrkosz 50-tką w zabudowanym gdzie prosta droga, że widać 5km do przodu, 4 chałpy na krzyż
2015-04-19 16:30:34
Volvik: Trzy oczywiste odpowiedzi na pytania Malkontenta:<br />1. Nikt nie mówi tu o spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa, te mandaty są skutkiem nieprzestrzegania przepisów. (Za błędy trzeba płacić)<br />2 .... o 98-miu, poskromionych ciężkonogich brawurantów. (Następnym razem pojadą wolniej, albo znów stracą kilka stówek)<br />3. 94 x (średnio ok.) 200 zł = 18 800 zł (Podstawy matematyki i odpowiedź staje się oczywista)<br />Czy jeszcze jakieś pytania???
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: