Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

9 Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodzieży


W dniach 9-12 września odbył się w Cieszynie 9 Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodzieży, zorganizowany przez Cieszyńskie Stowarzyszenie Młodzieży Twórczej.
Podczas Festiwalu odbyło się mnóstwo zabaw, wystaw i koncertów (m.in. w Rotundzie Zamkowej odbył się powarsztatowy koncert pod przewodnictwem p. Katarzyny Broda-Firla, która prowadziła warsztaty wokalne). Goście Festiwalu mieli również możliwość uczestniczenia w nieodpłatnych warsztatach artystycznych pt. „Papier czerpany”, które są znakomitą formą edukacji ekologicznej. Warsztaty zostały stworzone z myślą o przekazaniu umiejętności wytwarzania papieru czerpanego, pogłębianiu wiedzy na temat przetwarzania surowców wtórnych. Takie Warsztaty są doskonałą lekcją nie tylko ekologii. Łączą ze sobą elementy sztuki, historii, matematyki i chemii. Taka forma międzyprzedmiotowej edukacji doskonale pobudza wyobraźnię do kreatywnego myślenia, rozwija zdolności manualne i artystyczne.

 

Zmniejszenie się powierzchni leśnych stało się obecnie jednym z głównych problemów ekologicznych na świecie. „Zielone Płuca Ziemi” kurczą się w bardzo szybkim tempie. Degradowane są lasy na całej ziemi. Jedną z przyczyn tego problemu jest postawa konsumpcyjna, jaką przyjęła nasza cywilizacja. Każdego dnia zużywamy coraz więcej papieru: drukujemy ogromne ilości dokumentów, folderów reklamowych, ulotek, czasopism. Czy zastanawiamy się, z jakiego papieru są wykonane? Zbierając makulaturę i zwiększając zużycie produktów wykonanych z papieru makulaturowego możemy zmniejszyć stopień degradacji lasów. Aktywne działanie jest podstawą osiągnięcia „Ekologicznego Sukcesu”. Dlatego warto korzystać z ofert organizacji ekologicznych, a przede wszystkim wdrażać ekologię w swoim codziennym życiu.

 

Jedna tona papieru wydrukowanego w 100% z makulatury zamiast z dziewiczego drewna oszczędza ok:

- 17 drzew

- 4100 kWh energii

- 31780 l. wody

- 24 kg zanieczyszczeń odprowadzonych do atmosfery

- 3m3 wysypiska          

         zobacz fotoreportaż

źródło: Gosia K.
dodał: GK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: