Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

83-latka konała zamknięta w tapczanie. Ruszył proces oskarżonych o zabójstwo w Cieszynie

Przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej rozpoczął się proces Soni T. i Marka T., oskarżonych o wyjątkowo brutalne zabójstwo 83-letniej mieszkanki Cieszyn. Według śledczych seniora została zaatakowana podczas rabunku, a następnie zamknięta w skrzyni tapczanu. Kobieta miała jeszcze żyć i wołać o pomoc. Sprawcy mieli ukraść jedynie 180 złotych.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy na naszych łamach, z ustaleń prokuratury wynika, że oskarżeni najpierw użyli wobec kobiety przemocy fizycznej. Mieli ją popychać, uciskać klatkę piersiową i szyję, a także zatykać jej usta i nos. Następnie umieścili 83-latkę w skrzyni tapczanu, co doprowadziło do jej śmierci. Po wszystkim przeszukali mieszkanie i zabrali 180 złotych.

Śledczy zakwalifikowali czyn m.in. jako zabójstwo w związku z rozbojem oraz pozbawienie wolności. Prokuratura podkreśla, że ofiara znała jednego z oskarżonych – Marka T. Mężczyzna miał wcześniej korzystać z jej pomocy, gdy znajdował się w kryzysie bezdomności.

Podejrzani zostali zatrzymani kilka dni po zdarzeniu. W tym czasie mieli ukrywać się przed organami ścigania. Obojgu oskarżonym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. W przypadku Marka T. sąd będzie dodatkowo brał pod uwagę działanie w warunkach recydywy wielokrotnej. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu.

 

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-05-26 17:14:51
czytelnikfan1: Krzesło powinno być dla takich zwyrodnialców, szybko , krótko !
2026-05-26 22:19:30
miriam11: No i nie zgadzam się z koleżanką : - ( Powinno BYĆ dłuuugo!!!!
2026-05-26 23:19:37
CzekoMlekoladowe: Tak, tak, kara śmierci super. A co jak ktoś zostanie niesłusznie oskarżony i stracony? Tak jak Tomasz Komenda został niesłusznie skazany. Żaden system ani człowiek nie jest nieomylny, i należy to brać pod uwagę.
2026-05-26 23:23:25
CzekoMlekoladowe: Druga rzecz: droga redakcjo, słowo "Cieszyn" odmienia się przez przypadki. Już w pierwszym zdaniu byk: "83-letniej mieszkanki Cieszyn." Nawet ta durna sztuczna inteligencja takich byków nie robi.
2026-05-27 06:35:28
czytelnikfan1: "niesłusznie oskarżony i stracony" bzdury ! Przeciez oni się przyznali, to recydywa, debile ! Krótka rozprawa, krzesło, koniec tematu. To inne sprawy, ale coś ci się durniu pomyliło
2026-05-27 07:34:47
tomi71: Marek T. kryzys bezdomności będzie miał z głowy, może i dożywotnio. Oby, tylko szkoda, że za nasze pieniądze.
2026-05-27 07:44:24
suski: Im głośniej z ich pysków frazesy o religii i kościele, tym bardziej skłonni do zabijania. To ich rozumienie "miłości bliźniego". Prymitywne barbarzyńskie odruchy agresji typowe dla małych, brunatnych, niedorozwiniętych móżdżków. Obrzydliwa wrzutka złośliwego PB.
2026-05-27 09:12:49
ondraszek2013: Edziu, suski, czeko... etc: Teraz tacy osadzeni w Zakładach Karnych czy aresztach śledczych chętnie zagłosują na Koalicję Obywatelską (KO), prymitywny elektorat zawsze tam wygrywa POśród osadzonych - ich rozumienie :)
2026-05-27 12:30:13
one: Wykonując karę śmierci odbieramy człowiekowi możliwość nawrócenia się i odpokutowania swoich win.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: